Kotle

VÝBĚR KOTLE

Když máte rodinný dům nebo větší objekt a chcete se opravdu ohřát, tak jednou stanete před volbou o koupi kotle. Kotle na tuhá paliva mají pocitově úplně jiné teplo něž plynové a elektrické zdroje vytápění. V dnešní době kotel ohřívá vodu v systému radiátorů, podlahového vytápění, teplou užitkovou vodu. Před výběrem kotle se musíte zamyslet a odpovědět na tyto otázky:

 1. JAK VELKÝ OBJEKT CHCI VYTÁPĚT?

 2. ROZLOŽENÍ OBJEKTU – NUDLE, ČTVEREC. KOLIK VODY MÁM V TOPNÉM SYSTÉMU A JAKÉ TEPELNÉ ZTRÁTY PŘEDPOKLÁDÁM PŘI DISTRIBUCI TEPLA POTRUBÍM, ZATEPLENÍM OBJEKTU.

 3. DOKÁŽE KOTEL NAAKUMULOVAT POTŘEBNÉ MNOŽSTVÍ VODY - ZDA JE PODSTATNÁ SÍLA MATERIÁLU A VÁHA KOTLE, JEHO TEPELNÁ ÚČINNOST, KONSTRUKCE( KERAMIKA, TURBULÁTORY).

 4. ČÍM CHCI TOPIT PRIORITNĚ? VÝBĚR HOŘÁKU JE DŮLEŽITÝ PRO EKONOMIČNOST SPALOVÁNÍ PALIVA, A TO POCÍTÍTE KAŽDOU SEZONU NA VAŠÍ PENĚŽENCE. PROTO NE VŽDY JE ŠŤASTNÉ SE ROZHODNOUT PRO KOUPI UNIVERZÁLNÍHO HOŘÁKU.

 5. CO VŠECHNO CHCI KOTLEM VYTÁPĚT?

 6. CHCI CHODIT PŘIKLÁDAT KAŽDÝ DEN, NEBO JEDNOU ZA 3 DNY? ZDA SE ROZHODNETE PRO KOTEL SE ZÁSOBNÍKEM, NEBO NA RUČNÍ PŘIKLÁDÁNÍ.

 7. KOTEL NEZAPOJÍTE JENOM PŘIPOJENÍM DO ZPÁTEČKY A STOUPAČKY, ALE JE ZAPOTŘEBÍ ODBORNÉHO ZAPOJENÍ. JINAK VÁM KOTEL NEBUDE SPRÁVNĚ PRACOVAT A MOHOU VZNIKAT NÍZKOTEPLOTNÍ KOROZE, COŽ SE PODEPÍŠE NA ŽIVOTNOSTI KOTLE.

 8. BUDETE STAVĚT NOVOU KOTELNU, NEBO MĚNÍTE NEVYHOVUJÍCÍ TEPELNÝ ZDROJ TEPLA? ZDE JE DŮLEŽITÝ ROZMĚR KOTLE A KOTELNY, VSTUP DO KOMÍNU A JEHO VÝŠKA. KONSTRUKCE KOTLE A VZDÁLENOST ZÁSOBNÍKU ODE ZDI AŽ KE STROPU.

 9. BUDE MŮJ INSTALATÉR NEBO PRODEJCE SCHOPNÝ PORADIT S PROVOZEM KOTLE? BUDU SE MÍT KOHO ZEPTAT ZA ROK, KDYŽ S KOTLEM NEBUDU UMĚT? A CO KDYŽ BUDU MÍT PORUCHU?

 10. JE MNOU ZAKOUPENÝ KOTEL VYHOVUJÍCÍ ČESKÉ LEGISLATIVĚ? NEBUDU MUSET PŘI KONTROLE KUPOVAT NOVÝ KOTEL??

LEGISLATIVA

Kotle, jako zdroj vytápění mají velký dopad na životní prostředí. Proto EU spolu s ČR apelují na výrobce kotlů, aby vyvíjeli konstrukce, které umožní menší znečišťovaní prostředí svými výpary. Kotle dle emisí jsou zařazené do 5 emisních tříd, kde 5. emisní třída je ta nejvyšší. Od roku 2018 se v České republice mohou prodávat jenom kotle 5. emisní třídy a Ecodesignem.

Od roku 2020 mají všichni výrobci povinnost se zaregistrovat u MŽP a zaregistrovat své odborně způsobilé osoby(OZO) pro uvádění kotlů do provozu. OZO mají za povinnost veškeré zprovozněné a zaregistrované kotle hlásit do integrovaného systému životního prostředí. Dbejte na to, aby měl instalatér k instalaci oprávnění od výrobce daného topného zdroje.  

Dbáme na to, aby jsme prodávali jenom certifikované produkty a zodpovídáme za záruční a pozáruční servis našich produktů v České republice.

Kotlů na pelety v 5 emisní třídě je spousta, ale většina jich může spalovat jenom dřevní pelety A1+.

NAŠE NABÍDKA KOTLŮ:

Máme v nabídce:

KOTLE NA RUČNÍ PŘÍKLÁDÁNÍ: na dřevouhlí

AUTOMATICKÉ KOTLE SE ZÁSOBNÍKEM:

kotel na dřevo a pelety( kombinovaný)

kotle na dřevní pelety, které umí spalovat pelety i horší kvality, díky speciálnímu patentovanému hořáku MULTIFLAME s mechanickým roštem, nebo hořák KIPY s rotační komorou.

Kotle na uhlí s otočnou nebo stálou retortou, ohništěm nebo se žlábkovým ohništěm.

Kotle na dřevní pelety a dřevo jsou zapsané v seznamu dotovaných výrobků. Máme zapsáno více něž 40 výrobků s kódy SVT.

DOTACE NA KOTLE

Když uvažujete o dotacích od státu, připadají v úvahu kotle na dřevní pelety nebo dřevo.

KOTLÍKOVÁ DOTACE

Do roku 2021 se na nákup kotle uplatňovala KOTLÍKOVÁ DOTACE. Při koupi zplynovacího kotle na dřevo dotace činí 100 000 Kč. U kotlů na pelety 120 000 Kč. Tato částka je maximální a musí odpovídat 80% celkových nákladu za výměnu topného zdroje. 

Nově na KOTLÍKOVOU DOTACI dosáhnou pouze domácnosti s čistým příjmem, který v roce 2020 nepřekročil 170 900 Kč (14 242 Kč na osobu za měsíc). Domácnosti, kde žijí jen důchodci a invalidní důchodce 3. stupně mají nárok na dotace automaticky. Jedná se o instalace od 1. 1. 2021 a výše dotace je 95% (130 000 u kotlů na biomasu s energetickou třídou A+). 

POMOC SE ZPRACOVÁNÍM KOTLÍKOVÝCH DOTACÍ DŮCHODCŮM POSKYTUJEME ZDARMA!

POZOR! KOTLÍKOVÉ DOTACE BUDOU POKRAČOVAT AŽ DO ROKU 2022. 

Zpráva z MŽP ZDE

NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM

Ostatní vlastníci rodinných nebo bytových domů a trvale obytných rekreačních objektů, mají na rok nárok na dotaci v rámci programu NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM. Dotace se uplatňuje na výměnu kotlů, které nesplňují alespoň 3. emisní třídu a lokálních topidel (krby, kamna, atd.) Podpora je na instalace od 1. 1. 2021, ve výši 50% z celkových nákladů a to maximálně.

RODINNÝ DŮM: 80 000 Kč u kotlů na dřevo s akumulačním zásobníkem a 100 000 u peletových kotlů. 

BYTOVÝ DŮM: 12 000 Kč u kotlů na dřevo s akumulačním zásobníkem a 25 000 u peletových kotlů.

NOVÁ ZELENÁ USPORÁM PODMÍNKY DOTACE

NEVÍTE SI RADY

Nestyďte se zeptat. Rádi Vám odpovíme na všechny Vaše otázky, popřípadě Vám zašleme technika na bezplatnou konzultaci, který Vám pomůže s výběrem kotle pro Váš objekt dle Vašich představ. Máme v nabídce kotle pro malé domky i pro velké průmyslové objekty.

PROČ KOTLE TOPEKO 24?

 1. ZARUČUJEME POMĚR CENA X VÝKON
 2. PROVÁDÍME ZÁRUČNÍ I POZÁRUČNÍ SERVIS
 3. JSME AUTORIZOVÁNÉ SERVISNÍ STŘEDISKO
 4. PROVÁDÍME INSTALACE PO CELÉ ČESKÉ REPUBLICE
 5. TELEFONNÍ PODPORA PRO UŽIVATELE V PROVOZU A NASTAVENÍ ŘÍDÍCÍCH JEDNOTEK
 6. NEUSTÁLE PROVÁDÍME ŠKOLENÍ NAŠICH ZAMĚSTNANCŮ A PARTNERŮ
 7. PORADENSTVÍ A KONZULTACE JE NEZÁVAZNĚ - ZDARMA

MY VÁS PŘESVĚDČÍME, ŽE KVALITA NEMUSÍ BÝT DRAHÁ.

ZAKLADNÍ PARAMETRY K POROVNÁNÍ:

Na trhu je spousta výrobců, jak se v nich vyznat? Pro výběr kotle je zapotřebí vybrat kvalitní výrobek. Základem jsou parametry k porovnání:

 • Váha kotle, která odpovídá materiálu

 • Tepelná účinnost. Zda vyžadujte certifikát-ne vždy je na internetu deklarována správná tepelná účinnost.

 • Konstrukce kotle. U nové generace kotlů můžete vyměnit uhelný hořák za peletový a obráceně bez zásahu do instalace, konstrukce a ztráty certifikace.

 • Regulace kotle. Vždy zvažte, co všechno kotel bude ovládat. Některé kotle mají možnost nástavby, jiné nikoliv. Poraďte se z odborníkem.

V důsledku neustálého růstu cen oceli a dalších výrobních materiálů, jsou ceny tento rok nestabilní, a proto jsou nabídky časově omezené a dodací lhůty jsou delší něž standardně. 

Jak vybrat kotel na tuhá paliva?

Počet produktů: 78

Zobrazení 1-12 z 78 položek

Aktivní filtry