Kotle

VÝBĚR KOTLE

Když máte rodinný dům nebo větší objekt a chcete se opravdu ohřát tak jednou stanete před volbou o koupi kotle. Kotle na tuhá paliva mají pocitově úplně jiné teplo něž plynové a elektrické zdroje vytápění. V dnešní době kotel ohřívá vodu v systému radiátorů, podlahového vytápění, teplou užitkovou vodu. Před výběrem kotle musíte se zamyslet a odpovědět na tito otázky:

 1. JAK VELKÝ OBJEKT CHCI VYTÁPĚT? ROZLOŽENÍ OBJEKTU – NUDLE, ČTVEREC.

 2. KOLIK VODY MÁM V TOPNÉM SYSTÉMU A JAKÉ TEPELNÉ ZTRÁTY PŘEDPOKLÁDÁM PŘI DISTRIBUCI TEPLA POTRUBÍM, ZATEPLENÍM OBJEKTŮ.

 3. DOKÁŽE KOTEL NEAKUMULOVAT POTŘEBNÍ MNOŽSTVÍ VODY- ZDE JE PODSTATNÁ SÍLA MATERIÁLU A VÁHA KOTLE, JEHO TEPELNÁ ÚČINNOST, KONSTRUKCE( KERAMIKA, TURBULATORY).

 4. ČÍM CHCI TOPIT PRIORITNĚ? VÝBĚR HOŘÁKU JE DŮLEŽITÝ PRO EKONOMIČNOST SPALOVÁNÍ PALIVA A TO POCÍTÍTE KAŽDOU SEZONU NA VÁŠI PENĚŽENCE. PROTO NE VŽDY JE ŠŤASTNĚ SE ROZHODNUT KE KOUPI UNIVERSÁLNÍHO HOŘÁKU.

 5. CO VŠECHNO CHCI KOTLEM VYTÁPĚT?

 6. CHCI CHODIT PŘIKLÁDAT KAŽDÝ DEN NEBO JEDNOU ZA 3 DNI? ZDE SE ROZHODNETE PRO KOTEL SE ZÁSOBNÍKEM NEBO NA RUČNÍ PŘIKLÁDÁNÍ.

 7. KOTEL NEZAPOJÍTE JENOM PŘIPOJENÍM DO ZPÁTEČKY A STOUPAČKY- JE ZAPOTŘEBÍ ODBORNÉ ZAPOJENÍ, JINAK VÁM TEN KOTEL NEBUDE SPRÁVNĚ PRACOVAT A MOHOU VZNIKAT NÍZKOTEPLOTNÍ KOROZE, CO SE PODEPÍŠE NA ŽIVOTNOSTÍ KOTLE

 8. BUDU STAVĚT NOVOU KOTELNU NEBO MĚNÍTE NEVYHOVUJÍCÍ TEPELNÝ ZDROJ TEPLA? ZDE JE DŮLEŽITÝ ROZMĚR KOTLE A KOTELNY, VSTUP DO KOMÍNU A JEHO VÝŠKA. KONSTRUKCE KOTLE. VZDÁLENOST ZÁSOBNÍKU ODE ZDI A KE STROPU.

 9. BUDE MŮJ INSTALATÉR NEBO PRODEJCE SCHOPNÝ PORADIT Z PROVOZEM KOTLE, BUDU MYT SE KOHO ZEPTAT ZA ROK KDYŽ Z TÍM KOTLEM NEBUDU UMĚT? A CO KDYŽ BUDU MYT PORUCHU?

 10. JE MNOU ZAKOUPENÝ KOTEL VYHOVUJÍCÍ ČESKÉ LEGISLATIVĚ? NEBUDU MUSET KUPOVAT NOVÝ KOTEL PŘI KONTROLE??

LEGISLATIVA

Kotle, jako zdroj vytápění máji velký dopad na životní prostředí. Proto EU spolu s ČR apelují na výrobce kotlů, aby vyvíjely konstrukce, které umožní menší znečišťovaní prostředí svýma výpary. Kotle dle emisí jsou zařazené do 5 emisních tříd, kde 5 emisní třída je ta nejvyšší. Od roku 2018 se v České republice mohou prodávat jenom kotly 5 emisní třídy a Ecodesignem. Pro zajímavost, v Polsku toto nařízení platí od roku 2017. Toto nařízení neplatí pro kotle na export. Proto si můžete pořídit v Polsku kotel, který není shodný s českou legislativou a budete ho muset v roce 2022 vyměnit. Dbáme na to aby jsme prodávaly jenom certifikované produkty a zodpovídáme za záruční a po záruční servis naších produktů v České Republice. Kotlů na pelety v 5 emisní třídě je spousta, ale většina jich může spalovat jenom dřevní pelety A1+.

NAŠE NABÍDKA KOTLŮ:

Máme v nabídce automatické kotle se zásobníkem a kotle na ruční příkladní.

Kotle na ruční přikládání:

VARMO

VALLY

Kotle na uhlí a kotle na pelety

Kotle na dřevní pelety, které umí spalovat pelety i horší kvality, díky speciálnímu patentovanému hořáku MULTIFLAME s mechanickým roštem, nebo hořák KIPY s rotační komorou. Když uvažujete o dotacích od státu, připadají v úvahu jenom kotle na dřevní pelety od výrobce SAS, které mají přívlastek BIO, nebo kotle SLIMKO a DUOKO P. Teto kotle jsou zapsané v seznamu dotovaných výrobků. Chcete kotel na štěpku?? Kotel ECO-QUENTIN  umí spalovat štěpku nebo pelety

NEVÍTE SI RÁDY

Nestyďte se zeptat. Rádi Vám odpovíme na všechny Váši otázky popřípadě Vám zašleme technika na bezplatní konzultaci, který Vám pomůže s výběrem kotle pro Váš objekt a dle Váších představ. Máme v nabídce kotle pro malé domky i pro velké průmyslové objekty.

PROČ KOTLE TOPEKO 24?

Na trhu je spousta výrobců a jak se vyznat? Pro výběr kotle je zapotřebí vybrat kvalitní výrobek a opravdu nezáleží na tom kde je ten kotel vyrobený. Není polský kotel špatný, záleží od výrobce. To samé platí pro české kotle. Základem jsou parametry k porovnání: 

 • Váha kotle, která odpovídá materiálu. 

 • Tepelná účinnost. Zde vyžadujte certifikát- ne vždy na internetu je deklarována správná tepelná účinnost.

 • Konstrukce kotle. U nové generace kotlů můžete vyměnit uhelný hořák za peletový a obráceně bez zásahu do instalace, konstrukce a ztráty certifikace.

 • Regulace kotle. Vždy zvažte co všechno kotel bude ovládat. Některé kotle mají možnost nástavby jiné nikoliv. Poraďte se z odborníkem.

Jak vybrat kotel na tuhá paliva?

Počet produktů: 62

Zobrazení 1-15 z 62 položek

Aktivní filtry