Kotle

VÝBĚR KOTLE

Když máte rodinný dům nebo větší objekt a chcete se opravdu ohřát tak jednou stanete před volbou o koupi kotle. Kotle na tuhá paliva mají pocitově úplně jiné teplo něž plynové a elektrické zdroje vytápění. V dnešní době kotel ohřívá vodu v systému radiátorů, podlahového vytápění, teplou užitkovou vodu. Před výběrem kotle musíte se zamyslet a odpovědět na tito otázky:

 1. JAK VELKÝ OBJEKT CHCI VYTÁPĚT?

 2. ROZLOŽENÍ OBJEKTU – NUDLE, ČTVEREC.KOLIK VODY MÁM V TOPNÉM SYSTÉMU A JAKÉ TEPELNÉ ZTRÁTY PŘEDPOKLÁDÁM PŘI DISTRIBUCI TEPLA POTRUBÍM, ZATEPLENÍM OBJEKTŮ.

 3. DOKÁŽE KOTEL NEAKUMULOVAT POTŘEBNÍ MNOŽSTVÍ VODY- ZDE JE PODSTATNÁ SÍLA MATERIÁLU A VÁHA KOTLE, JEHO TEPELNÁ ÚČINNOST, KONSTRUKCE( KERAMIKA, TURBULATORY).

 4. ČÍM CHCI TOPIT PRIORITNĚ? VÝBĚR HOŘÁKU JE DŮLEŽITÝ PRO EKONOMIČNOST SPALOVÁNÍ PALIVA A TO POCÍTÍTE KAŽDOU SEZONU NA VÁŠI PENĚŽENCE. PROTO NE VŽDY JE ŠŤASTNĚ SE ROZHODNUT KE KOUPI UNIVERSÁLNÍHO HOŘÁKU.

 5. CO VŠECHNO CHCI KOTLEM VYTÁPĚT?

 6. CHCI CHODIT PŘIKLÁDAT KAŽDÝ DEN NEBO JEDNOU ZA 3 DNI? ZDE SE ROZHODNETE PRO KOTEL SE ZÁSOBNÍKEM NEBO NA RUČNÍ PŘIKLÁDÁNÍ.

 7. KOTEL NEZAPOJÍTE JENOM PŘIPOJENÍM DO ZPÁTEČKY A STOUPAČKY- JE ZAPOTŘEBÍ ODBORNÉ ZAPOJENÍ, JINAK VÁM TEN KOTEL NEBUDE SPRÁVNĚ PRACOVAT A MOHOU VZNIKAT NÍZKOTEPLOTNÍ KOROZE, CO SE PODEPÍŠE NA ŽIVOTNOSTÍ KOTLE

 8. BUDU STAVĚT NOVOU KOTELNU NEBO MĚNÍTE NEVYHOVUJÍCÍ TEPELNÝ ZDROJ TEPLA? ZDE JE DŮLEŽITÝ ROZMĚR KOTLE A KOTELNY, VSTUP DO KOMÍNU A JEHO VÝŠKA. KONSTRUKCE KOTLE. VZDÁLENOST ZÁSOBNÍKU ODE ZDI A KE STROPU.

 9. BUDE MŮJ INSTALATÉR NEBO PRODEJCE SCHOPNÝ PORADIT Z PROVOZEM KOTLE, BUDU MYT SE KOHO ZEPTAT ZA ROK KDYŽ Z TÍM KOTLEM NEBUDU UMĚT? A CO KDYŽ BUDU MYT PORUCHU?

 10. JE MNOU ZAKOUPENÝ KOTEL VYHOVUJÍCÍ ČESKÉ LEGISLATIVĚ? NEBUDU MUSET KUPOVAT NOVÝ KOTEL PŘI KONTROLE??

LEGISLATIVA

Kotle, jako zdroj vytápění máji velký dopad na životní prostředí. Proto EU spolu s ČR apelují na výrobce kotlů, aby vyvíjely konstrukce, které umožní menší znečišťovaní prostředí svýma výpary. Kotle dle emisí jsou zařazené do 5 emisních tříd, kde 5 emisní třída je ta nejvyšší. Od roku 2018 se v České republice mohou prodávat jenom kotly 5 emisní třídy a Ecodesignem.

Od roku 2020 všechny výrobce měly povinnost se zaregistrovat u MŽP a zaregistrovat své odborně způsobilé osoby( OZO) pro uvádění kotlů do provozu. OZO máji za povinnost veškeré zprovozněné a zaregistrované kotle hlásit do integrovaného systému životního prostředí. Dbejte na to aby instalatér měl oprávnění k instalaci daného topného zdroje od výrobce.  

Dbáme na to aby jsme prodávaly jenom certifikované produkty a zodpovídáme za záruční a po záruční servis naších produktů v České Republice.

Kotlů na pelety v 5 emisní třídě je spousta, ale většina jich může spalovat jenom dřevní pelety A1+.

NAŠE NABÍDKA KOTLŮ:

Máme v nabídce automatické kotle se zásobníkem na uhlí, pelety a štěpku.

Kotle na ruční příkladní jako

VARMO

WALLY

TOPEKO S

Kotel na štěpku- ECO- QUENTIN.

Kotel na dřevo a pelety TOPEKO - SD

Kotle na dřevní pelety, které umí spalovat pelety i horší kvality, díky speciálnímu patentovanému hořáku MULTIFLAME s mechanickým roštem, nebo hořák KIPY s rotační komorou.

DOTACE NA KOTLE

Když uvažujete o dotacích od státu, připadají v úvahu kotle na dřevní pelety. Chcete kotel na štěpku?? Kotel ECO-QUENTIN umí spalovat štěpku nebo pelety. NA nákup těchto kotlů dostanete podporu od státu až 127 500 Kč.

Pří koupí zplynovacího kotle na dřevo dotace činí 100 000 Kč a můžete ji požádat při koupí kotlů

TOPEKO – S

TOPEKO – SD- když prioritní palivo bude dřevo.

Kotle jsou zapsané v seznamu dotovaných výrobků.

Máme zapsáno více něž 40 výrobků s kódy SVT.

Více zde.

NEVÍTE SI RÁDY

Nestyďte se zeptat. Rádi Vám odpovíme na všechny Váši otázky popřípadě Vám zašleme technika na bezplatní konzultaci, který Vám pomůže s výběrem kotle pro Váš objekt a dle Váších představ. Máme v nabídce kotle pro malé domky i pro velké průmyslové objekty.

PROČ KOTLE TOPEKO 24?

 1. ZÁRUČUJEME POMĚR CENA X VÝKONN
 2. PROVÁDÍME ZÁRUČNÍ A POZÁRUČNÍ SERVÍS
 3. JSME AUTORIZOVÁNÉ SERVISNÍ STŘEDISKO
 4. PROVÁDÍME INSTALACE PO CELÉ ČESKÉ REPUBLICE
 5. TELEFONNÍ PODPORA PRO ÚŽIVATELE V PROVOZU A NASTAVENÍ ŘÍDICÍCH JEDNOTEK
 6. NEUSTALÉ PROVÁDÍME ŠKOLENÍ NAŠÍCH ZAMĚSTNANCŮ A PARTNERU
 7. PORADENSTVI A KONZULTACE NEZÁVAZNĚ ZDARMÁ

MY VÁS PŘESVĚDČÍME, ŽE KVALITA NEMŮSÍ BYT DRAHÁ.

ZAKLADNÍ PARAMETRY K POROVNÁNÍ:

Na trhu je spousta výrobců a jak se vyznat? Pro výběr kotle je zapotřebí vybrat kvalitní výrobek . Základem jsou parametry k porovnání:

 • Váha kotle, která odpovídá materiálu.

 • Tepelná účinnost. Zde vyžadujte certifikát- ne vždy na internetu je deklarována správná tepelná účinnost.

 • Konstrukce kotle. U nové generace kotlů můžete vyměnit uhelný hořák za peletový a obráceně bez zásahu do instalace, konstrukce a ztráty certifikace.

 • Regulace kotle. Vždy zvažte co všechno kotel bude ovládat. Některé kotle mají možnost nástavby jiné nikoliv. Poraďte se z odborníkem.

Jak vybrat kotel na tuhá paliva?

Počet produktů: 21

Zobrazení 1-12 z 21 položek

Aktivní filtry