Fasádové komíny

FASÁDOVÉ KOMÍNY:

Jsou určeny k vytápění tuhými, plynnými a kapalnými palivy.

Fasádové komíny nepotřebuji zvláštní stavební povolení a nezaberou moc místa. Nepotřebuji stavební základ a můžete je upevnit v různé výšce. Jsou vyhotovené ze speciálních materiálů odolných proti kyselinám a chloru a dle typu a tloušťky materiálů jsou odolné vysokým teplotám spalin. 

  • RYCHLOST

Fasádové komínové systémy jsou vynikající alternativou k tradičním zděným cihelným komínům. Technologicky pokročilejší řešení, díky kterému máte sestavený komín dle svých požadavků na míru. Použití jednotlivých zvolených prvků, pro jejich konstrukci, je montáž rychlá a ekonomická.

  • UNIVERZÁLNOST

Komínové fasádové systémy jsou určeny k odvádění všech druhů spalin. Jsou kompatibilní s různými typy zařízení, bez ohledu na dodavatele nebo zdroj tepla a představují tak zcela nezávislé řešení.

  • JEDNODUCHOST

Výhodou fasádových systémových komínů je jednoduchost jejich konstrukce při instalaci. Je velmi jednoduchá a pravděpodobnost chyby je minimální. Velkou výhodou pro uživatele fasádových komínových systémů, je také velká svoboda při výběru způsobu dokončení komína. To vše znamená, že si každý může vybrat perfektní komín pro sebe.

  • BEZPEČNOST

Fasádové komínové systémy poskytují svým zákazníkům pouze osvědčená řešení v oblasti komínové technologie. Naše komíny jsou odolné vůči ohni, sazím a kyselinám ve výfukových plynech. Bezpečnost použití a jejich vysoká kvalita byla potvrzena provedenými testy. Komíny mají evropskou značku CE, která zaručuje, že splňují všechny požadované normy.

 TYPY:

JEDNOSTĚNNÉ

DVOUSTĚNNÉ

VÝHODY

· Odolnost vůči agresivním chemickým sloučeninám obsaženým ve výparech

· Dlouhá životnost komína

· Využití kotle na maximální účinnost a tím snížení emisí škodlivých látek

· Snadná a jednoduchá montáž bez nutnosti demoličních prací

· Více možností konfigurace

· Nehořlavý materiál a vysoká těsnost komína

UŽIVATEL SI MUSÍ UVĚDOMIT, ŽE NE VŠECHNY TYPY KOMÍNŮ JSOU VHODNÉ PRO RŮZNÉ ZDROJE VYTÁPĚNÍ. DLE TOPNÝCH ZDROJŮ KOMÍNY SE DĚLÍ NA:

STANDARD

PELLET

DŘEVO

DŘEVO FO( oválný tvar)

 Nabídka zahrnuje kompletní sady a příslušenství, které Vám pomáhá bezpečně odvádět spaliny z Vašeho spalovacího zdroje. 

POPIS: 

  • JEDNOSTĚNNÉ

jsou vyrobeny z kyselinovzdorného chromniklového nerezového plechu (typ 1.4301 dle DIN 17441) o tloušťce 0,4÷0,6 mm. Jejich standardní aplikací je odsávání spalin z moderních PLYNOVÝCH KOTLŮ s uzavřenou spalovací komorou nebo KONDENZAČNÍCH KOTLŮ a PELETOVÝCH KAMEN, kde jsou nízké teploty spalin. Tyto typy kotlů jsou vybaveny ventilátorem pro odvod spalin, který vytváří přetlak v komínovém průduchu.

JEDNOPLÁŠŤOVÉ KOMÍNY se skládají z jednostěnného kouřovodu odvádějícího zplodiny z kotle. Komíny musí mít vysokou těsnost, protože fungují v podmínkách vysokého tlaku. Aby výpary neunikaly mimo potrubí, používají se ve zvonovém spoji potrubí speciální těsnění.

Maximální pracovní teplota: 250°C

Výhody:

· Odolnost vůči agresivním chemickým sloučeninám obsaženým ve výparech · Dlouhá životnost komína

· Využívání kotle na maximální účinnost a tím snížení emisí škodlivých látek

· Snadná a jednoduchá montáž bez nutnosti demoličních prací

· Více možností konfigurace

· Nehořlavý materiál a vysoká těsnost komína

  • DVOUSTĚNNÉ

jsou vyrobeny z kyselinovzdorného a chromniklového nerezového plechu (typ 1.4404 dle DIN17441) o tloušťce od 0,5 do 1,0 mm. Jejich standardní aplikací je odsávání zplodin z PLYYNOVÝCH, OLEJOVÝCH topných zařízení a PELETOVÝCH kamen pracujících v podtlaku. Tyto typy komínů jsou odolné vůči korozi způsobené kyselým kondenzátem vznikajícím při procesu hoření. Pára kondenzuje na studených vnitřních stěnách komína a (jako kondenzát) je odváděna přes kondenzační misku umístěnou na dně komína. Výskyt kondenzace vzniká většinou při spouštění kamen i při jejich periodickém provozu.

Výhody:

· Odolný vůči kyselinám, zejména vůči kyselině sírové

· Mnohem nižší odpor proudění spalin ve srovnání s tradičními zděnými komíny z důvodu malé drsnosti povrchu

· Možnost uplatnění v případě modernizace již existujících, prasklých nebo netěsných keramických komínů

· Snadná a jednoduchá montáž bez nutnosti demoličních prací

· Více možností konfigurace

Dvouplášťové systémy jsou také dostupné s vnější stěnou práškovou barvou (na vyžádání).

KOMÍNOVÉ STAVEBNICE- JEDNODUCHÁ STAVBA A VHODNÉ PRO VŠECHNY TYPY KOTLŮ

Aktivní filtry

Aktuality
OTEVÍRACÍ DOBA
30. 10. 2023

Pondělí: 9-12 hod; 14- 17 hod;. Úterý: 8- 16 hod;. Středa 9-12 hod; 14- 17 hod;. čtvrtek: 8- 16 hod; Pátek: 8- 16 hod;.


Více aktualit