Příslušenství voda

Příslušenství k zásobníkům vody:

 • konzole na zavěšení

 • anody

 • topná tělesa

Příslušenství k bojlerům

Podkategorie

 • Hořčíkové anody

  HOŘČÍKOVÁ ANODA je sloučenina obecného a netoxického kovu, který se rozpouští místo oceli a tím brání její korozi. Přesný princip funkce hořčíkové anody spočívá v tom, že hořčík ponořený ve vodě, která v důsledku v ní rozpuštěných solí působí jako elektrolyt, tvoří spolu s ocelovými stěnami nádoby elektrochemický článek. Hořčík má ve srovnání s ocelí vyšší elektrochemický potenciál, dochází k přenosu kovových iontů z anody směrem ke stěnám nádrže, které získávají záporný potenciál a tvoří katodu. V důsledku tohoto procesu se hořčíková anoda postupně rozpouští a po určité době vyžaduje výměnu.

  Tento chemický proces ochraňuje smaltované nádrže před korozí. NEPŘÍJEMNÝ ZÁPACH a zbarvení vody. Jestliže voda obsahuje velké množství síranů a dalších minerálů, může se z ní uvolňovat sirovodík, plyn zapáchající po zkažených vejcích. Jeho vznik způsobují většinou bakterie žijící ve vodě s nízkým obsahem kyslíku (časté u vody pocházející z vlastní studny), které se živí vodíkem vytvářeným na anodě.

  Pro odstranění nepříjemného zápachu se doporučuje nádrž vypláchnout a vyčistit, zahřát vodu na min. 80 °C a tuto teplotu udržovat alespoň 6 hodin, vyměnit anodu za novou a přidat do nádrže nevelké množství chlóru. Pokud tato metoda nepomůže, je třeba místo hořčíkové anody použít anodu titanovou.

 • Upevňovací konzole

  Jsou určeny k expanzním nádobám a vodorovným nádržím, které z výroby nejsou opatřeny upevňovacími konzolemi. Estetický vzhled má díky povrchové úpravě práškovou barvou. Nastavitelná opěra, kterou lze přizpůsobit průměru nádoby nebo nádrže.

 • Topná tělesa

  Topná tělesa jsou volitelná příslušenství skoro ke všem topným nádobám. Ohřejí užitkovou vodu pomocí připojení k elektrickému zdroji. Díky speciální pojistce nedochází k přehřátí vody. Výkony topných těles jsou 1,4 kW až 12 kW.

Aktivní filtry

Aktuality
OTEVÍRACÍ DOBA
30. 10. 2023

Pondělí: 9-12 hod; 14- 17 hod;. Úterý: 8- 16 hod;. Středa 9-12 hod; 14- 17 hod;. čtvrtek: 8- 16 hod; Pátek: 8- 16 hod;.


Více aktualit