Akumulační krbové vložky

AKUMULAČNÍ KRBOVÉ VLOŽKY

Krby CEREKO jsou novou generací akumulačních krbů, používaných k výrobě teplých krbů a kamen. Konstrukce všech modelů zajišťuje rychlou a snadnou montáž. Ocelové tělo krbu s 12 centimetrovou šamotovou cihlovou podšívkou je odkazem na nejlepší návrhy kování kamen. Čela krbů, vyráběna v mnoha formátech, jsou reakcí na poptávku současných architektonických konceptů.

Díky spolupráci instalatérů kamen a interiérových architektů, byla vytvořena zařízení, která kombinují moderní design a vysokou účinnost krbů, což je dnes aktuální trend. CEREKO váží od 390 do 645 kg, což z nich činí jednu z kapacitních pecí, s vysokými akumulačními vlastnostmi a jejich účinnost je vyšší než 85%. Krby jsou standardně vyráběny s vnějším přívodem vzduchu a dvířky s dvojitým zasklením.

KRBOVÉ VÝMĚNÍKY A STAVEBNÍ PRVKY PRO VÝSTAVBU AKUMULAČNÍCH KRBŮ

 • Teplovzdušný výměník CerEko - jedná se o nástavbu na základní vložku. Akumulované teplo se přenáší pomocí konvence ohřátého vzduchu.

 • Teplovodní výměník CerEko - jedná se o nástavbu na základní vložku. Akumulované teplo se přenáší do teplovodního systému ústředního topení.

 • Akumulační kostky KAD - jsou stavební prvky pro přenos tepla, které zvětšují čas akumulací tepla.

Vysoká teplota ve spalovací komoře, zajišťuje, že okna krbu zůstávají vždy čistá. Všechny modely jsou navíc vybaveny automatickými procesy spalování, které zajišťují optimální spalování dřeva a velmi dlouhou dobu akumulace tepla.

Každý z modelů CerEko může spolupracovat s akumulačními kostkami, výměníky vody nebo vzduchu, což umožňuje vytvořit topné zařízení plně přizpůsobené uživateli. Materiály používané k výrobě krbu jsou přírodní, ekologické a kvalitní. Zařízení z nich vyrobená, zajišťují dlouhodobý a efektivní provoz.

Krbová akumulační vložka na dřevo

 • vertikální provedení V - kde pohledové okénko (dvířka krbu) na výšku je větší něž na šířku  

 • horizontální provedení H - kde pohledové okénko (dvířka krbu) na šířku je větší něž na výšku

 • rohové provedení R - kde je pohledové okénko (dvířka krbu) se zasklením tvaru L

 • oboustranné provedení D - kde jsou pohledová okénka (dvířka krbu) otevíratelná z obou stran

 • provedení s vestavěnou troubou P - kde jsou pohledová okénka (dvířka krbu) dvoje: dole krbová a nahoře pekárna.

Akumulační systémy vytápění z krbů na dřevo jsou stále oblíbenější. Nespornou výhodou těchto systémů je vyvážený výkon, na rozdíl od konvekčních systémů, kde teplo místností odpovídá nepřetržitému spalování. V akumulačních systémech se přebytečná energie ukládá do akumulačních hmot, například akumulačních kostek KAD a spotřebovává se v případě potřeby tepla. Takové schéma nevyžaduje neustálé přikládání paliva, je vyváženější a teplota je vyšší. Teplota vypouštěného tepla je stabilní. 

Nabízíme celou řadu řešení pro ukládání energie:

 • AKUMULAČNÍ KOSTKY KAD

 • ŠAMOTOVÉ DESKY OPS PRO OBLOŽENÍ KRBOVÉ VLOŽKY

 • SETY PRO OBLOŽENÍ KRBU CEREKO

Akumulační krbové vložky

Aktivní filtry

Aktuality
OTEVÍRACÍ DOBA
30. 10. 2023

Pondělí: 9-12 hod; 14- 17 hod;. Úterý: 8- 16 hod;. Středa 9-12 hod; 14- 17 hod;. čtvrtek: 8- 16 hod; Pátek: 8- 16 hod;.


Více aktualit