Komínové vložky

KOMÍNOVÉ VLOŽKY:

Systém jednostěnné žáruvzdorné komínové vložky umožňuje přizpůsobení již existujících komínových cest novým specifickým pracovním podmínkám, například při výměně zdroje tepla. 

TYPY:

STANDARD

DŘEVO

PELET

FLEXI

VÝHODY:

  •  Snadná a jednoduchá montáž bez nutnosti demoličních prací
  •  Odolnost vůči agresivním chemickým sloučeninám obsaženým ve výparech
  • Dlouhá životnost komína
  • Využívání kotle na maximální účinnost a tím snížení emisí škodlivých látek
  • Více možností konfigurace
  • Nehořlavý materiál a vysoká těsnost komína

ZVONOVÝ SPOJ POTRUBÍ

Jednotlivé prvky komínového systému se spojují zatlačením jedné části prvku -nástavce do druhé lisované části - zvonu. Díky tomuto typu spojování se komínová vložka vyznačuje velmi těsnou a tuhou konstrukcí. Zajišťuje také správný tok kondenzátu podél stěn komína přímo do misky pro odvod kondenzátu.

POPIS TYPU:

Systém komínových vložek STANDARD <SWK> Jednostěnný systém komínových vložek <SWK>, vyrobený z kyselinovzdorného chromniklového ocelového plechu (typ 1.4404 dle DIN 17441). Chrání vnitřní povrchy keramických komínů (odsávání vlhkých zplodin z olejových a plynových spotřebičů), před destruktivním působením kyselin. Maximální pracovní teplota: 450°C.

Certifikát továrního řízení výroby 1450-CPR-0007 vydaný INiG Cracow.

Systém jednoplášťových komínových vložek umožňuje přizpůsobení již existujících komínových cest novým specifickým pracovním podmínkám.

POUŽÍTÍ: z plynových, olejových topných

zařízení a peletových kamen pracujících v podtlaku. Tyto typy komínů jsou

odolné vůči korozi způsobené kyselým kondenzátem vznikajícím při procesu

hoření. Pára kondenzuje na studených vnitřních stěnách komína a (jako kondenzát) je odváděna přes kondenzační misku umístěnou na dně komína.

Výskyt kondenzace vzniká většinou při spouštění kamen i při jejich periodickém provozu.

Systém komínových vložek  PELET <SWK-X>

Kruhové trubky a tvarovky se používají pro budování potrubí v systémech přirozeného a mechanického větrání, vytápění vzduchu a také klimatizačních zařízení. Systém vyrobený z kyselinovzdorné chromniklové nerezové oceli, typ 1.4031 podle přílohy. Podle DIN 17441 tloušťce 0,4÷0,6 mm. Maximální pracovní teplota: 250°C.

POUŽÍTÍ: jejich standardní aplikací je odsávání spalin z moderních plynových kotlů s uzavřenou spalovací komorou nebo kondenzačních kotlů a peletových kamen, kde jsou nízké teploty spalin. Tyto typy kotlů jsou vybaveny ventilátorem pro odvod spalin, který vytváří přetlak v komínovém průduchu.

Tyto typy komínů se skládají z jednostěnného kouřovodu odvádějícího

zplodiny z kotle. Komíny musí mít vysokou těsnost, protože fungují v

podmínkách vysokého tlaku. Aby výpary neunikaly mimo potrubí, používají se ve zvonovém spoji potrubí speciální těsnění.

Tepelně odolný systém komínových vložek DŘEVO <SWKZ>

Jednoplášťový žáruvzdorný systém komínových vložek <SWKZ>, vyrobený ze žáruvzdorného chromniklového ocelového plechu (typ 1.4828 dle DIN 17441). Chrání vnitřní povrchy keramických komínů (odsávání zplodin z topidel na dřevo), před destruktivním působením kyselin. Maximální pracovní teplota: 600°C.Certificate of Factory Production Control 1450-CPR-0007 vydané INiG Cracow.

Systém jednostěnné žáruvzdorné komínové vložky umožňuje přizpůsobení již existujících komínových cest novým specifickým pracovním podmínkám.

Aktivní filtry

Aktuality
OTEVÍRACÍ DOBA
30. 10. 2023

Pondělí: 9-12 hod; 14- 17 hod;. Úterý: 8- 16 hod;. Středa 9-12 hod; 14- 17 hod;. čtvrtek: 8- 16 hod; Pátek: 8- 16 hod;.


Více aktualit