Krby

EKONOMIE

EFEKTIVITA

EKOLOGIE

To jsou kritéria pro naše krby!

Teplovzdušné nebo teplovodní krby, akumulační nebo konvekční krbové vložky různých typů a konstrukcí na dřevo nebo pelety a v kombinaci obou paliv. V nabídce máme plechové i ručně malované kachlové krby, krby z kombinací kamene nebo pískovce, volně stojící nebo krby, co můžete pověsit na zeď.

NOVINKA!! KRB NA DŘEVO! A PELETY!

" HYBRID"

Krbové vložky oboustranné i jedno-pohledové, rohového a centrálního provedení. Se zabudovanou troubou i standardní.

Krby vytopí malé i velké prostory. Zejména jsou použitelné v novostavbách nebo domečkách bez sklepů a kotelen. Udělají krásnou atmosféru a vyhřejí domácnost ve studené zimě.

Díky automatizaci spalovacích procesů, je provoz velmi pohodlný. Automatizace, která řídí škrticí klapku vzduchu, nebo samozapalování pelet, zajišťuje optimální spalování se správným množstvím kyslíku a paliva. Po dokončení procesu uzavře přívod vzduchu do ohniště. To zaručuje pomalé uvolňování tepla uloženého v krbu.

Kamna se skládají z ocelového krbu se zasklením. Pro zvýšení tepelné kapacity jsou nebo se mohou obložit šamotovými cihlami. Keramika uvnitř krbu zajišťuje vysokoteplotní spalování, což zase zvyšuje účinnost a zaručuje vždy čisté sklo.

V případě varianty s výměníkem vody, je v horní nebo zadní části pece umístěn výměník vody, který může spolupracovat se stávajícím systémem ústředního vytápění a ohřevu užitkové vody. Spalovací vzduch je možné ke krbu připojit zvenčí budovy, takže jej lze instalovat v domech s rekuperačním zařízením. Vnější integrovaná kachlová kamna jsou kombinována v modulech, které umožňují velmi jednoduchou a rychlou instalaci. V nabídce máme veškeré příslušenství pro zabudování krbu do interiéru.

Krby a krbové vložky Železnice

Podkategorie

 • KRBOVÉ VLOŽKY

  Krbové vložky jsou hodně oblíbené v poslední době u uživatelů, díky tomu, že se daji zabudovat do interjerů a tím plní funkci jak estetickou tak i funkčního topného zdroje. Teplo je spojeno s bezpečností a hojností a vytvaří pocit štěstí- každý z nás chce mit štastný domov. 

  V moderní době jsme našli uspokojení v pohledu na oheň za uzavřeným sklem. Moderní žena nechce travit čás uklizením a moderní můž již nenachází uspokojoní v sekání dřívi- máme jiné záliby a dokažeme travit čás lepšími aktivitámi. 

  Náš požadavek musí být v souladu s ekologií, ale bez omezení v komfortu. Proto technologie umožňuje spalovat dřevo ve formě polen, briket a dřevních pelet. 

  Vytápění dřevem je nejlevnější vytápění v současné době. Je zapotřebí topit suchým dřevem, jinak materiál ze kterého vložka je vyrobená koroduje. Proto byly vyvinuty brikety, a dřevní pelety, které svými vlastnostmi prodlužují životnost krbu. 

  Jsme generace, která dává přednost komfortu a pohodlnosti. Dřevo už málo kdo chodí kácet do lesa a většinou se palivo nakupuje. Vážíme si svého času a proto byly vyvinuty krby na dřevní pelety, které samočinně a plně automaticky přikládají palivo a sami regulují spalování. U těchto krbů nikdy nedochází k velkým výkyvům teplot. Jejich práce se reguluje řídicím modemem a u některých je možnost kontrolovat práci krbu přes mobilní aplikaci v telefonu. 

  Krbové vložky se zásobníkem

  Je zapotřebí si uvědomit, co od krbové vložky chci. Dle toho se volí teplovzdušní, akumulační nebo teplovodní krbová vložka. 

  KONSTRUKCE:

  • krbová vložka- teplovzdušní box, akumulační komponenty
  • výměník vody
  • výměník pro ohřev TUV
  • zásobník paliva
  • systém transportu pelet FIREPOD

  Už na začátku přestavby je zapotřebí si uvědomit jakou konstrukci krbové vložky chceme zvolit, dle funkčností. Některé krbové vložky umožňuji nastavení konstrukce o další komponenty, jiné ne- záleží od výrobce. Proto před volbou vložky kontaktujte nás pro správný výběr.

  FUNKCE

  • Teplovodní krbová vložka
  • Teplovzdušní krbová vložka
  • Akumulační krbová vložka

  Jakou funkce bude plnit zdroj tepla? bude ohřívat vzduch v domě nebo chceme zajistit ohřev i po 5 hodinách po dohoření paliva? Tím volíme teplovzdušní nebo akumulační krbovou vložku. U akumulační vložky je použitý silnější materiál s akumulačními vlastnostmi a proto je dražší. Když chceme ohřívat vodu v radiátorech nebo v jiném teplovodním systému vytapění, volíme teplovodní krbovou vložku.

  Krbové vložky TOPEKO jsou moderní verzí starých kachlových kamen, lišících se od svých předchůdců parametry spalování, efektivitou a komfortem používání.

  • optimálním způsobem spalují palivo
  • dosahují velmi vysoké účinnosti 
  • vypouštějí do ovzduší minimální množství znečišťujících látek.


  Spalování a celkový ohřev jsou hlavním cílem všech modelů rodinných krbů TOPEKO.

  Podle tohoto principu se maximální množství energie získané z daného množství dřeva akumuluje v materiálu s vysokou tepelnou kapacitou, a poté se pomalu uvolňuje ve formě tepla příjemného pro uživatele.

 • INTERIÉROVÉ KRBY

  Horkovzdušné nebo teplovodní krby na dřevo či na pelety. V nabídce máme plechové i ručně malované kachlové krby. Krby vytopí od 70 m2, až do 330 m2. Jsou zejména použitelné v novostavbách nebo domečkách bez sklepů a kotelen. Udělají krásnou atmosféru a vytopí domácnost ve studené zimě.

  KRBEM MŮŽETE VYTÁPĚT CELÝ DŮM, DÍKY SYSTÉMU MAGELLANO

  Systém Magellano přivádí do vašeho domu horký vzduch, až do vzdálenosti 10 metrů vytápění nekomunikujících místností. Výstupní teplota v této vzdálenosti dosahuje 95 °. Použitím trubek o průměru pouhých 10 cm, zaručí všechny krby jednoduchou a praktickou instalaci. Tak krbem dokážete vytopit téměř celý dům. Teplovodní krby můžete napojit na vyrovnávací nádrž a topit jím do radiátorů nebo do podlahového topení.

 • KUCHYŇSKÁ KAMNA NA DŘEVO

  Kuchyňská kamna na dřevo pro milovníky klasického designu. Sloučení tradice a nejnovějších technologií dělají z kuchyňských kamen funkční a jednoduchý topný zdroj. S těmito kamny si vytvoříte nezapomenutelné vzpomínky na Vaše dětství, a uvaříte si oblíbenou pochoutku od babičky. Kuchyňská kamna mohou mít klasické litinové sporáky nebo moderní sklokeramickou desku. Některé kamna mají teplovodní výměník a můžete nejen ohřát si jídlo, ale můžete vytopit i Váš dům.

Aktivní filtry

Aktuality
OTEVÍRACÍ DOBA
30. 10. 2023

Pondělí: 9-12 hod; 14- 17 hod;. Úterý: 8- 16 hod;. Středa 9-12 hod; 14- 17 hod;. čtvrtek: 8- 16 hod; Pátek: 8- 16 hod;.


Více aktualit