OHŘEV DOMU

Při stavbě nebo rekonstrukci domu v Česku, musíte vždy vybrat topný zdroj vytápění. Každý topný zdroj je vhodný pro různé systémy vytápění. Například pro podlahové nízkoteplotní vytápění je vhodné:

 • TEPELNÉ ČERPADLO

Topný systém s klasickými radiátory- nejlépe ohřeje

 • KOTEL NA TUHÁ PALIVA

 • KRB nebo KRBOVÁ VLOŽKA


Moderní a pohodlná doba nám přinesla možnost vytápění nejenom klasickým přikládáním uhlí a dřeva do topného kotle, ale i možnost obsluhovat kotel jednou za 3-5 dní. Kotel se zásobníkem pracuje v automatickém režimu podávání  paliva menší struktury, jako uhlí typu ořech 2 nebo pelety, které máme také v nabídce pro naše zákazníky.

 • PELETY

Pro kotle a krby na tuhá paliva musí být funkční systém pro odvod spalin- komín.

 • KOMINOVÉ STAVEBNICE s keramickou a nerezovou vložkou - jedná se o třívrstvý komín: vložka - trubka, vata a stavební blok, který odpovídá evropským normám a je jednoduchý na výstavbu a k tomu za příjemnou cenu.

Chcete, aby Váš domov byl jedinečný? Dopřejte mu krásný vzhled. Nakonec Vás bude těšit a přinese obdiv sousedů. 

 • DESIGNOVÉ RADIÁTORY - TOPTOPIDLA, koupelnové žebříky, deskové radiátory - zde najdete jedinečná topná tělesa pro Váš dům, která nejsou jenom funkčním topným zařízením, ale i krásným designovým prvkem interiéru. 

loco 1.jpg

Poradíme Vám s výběrem topného zdroje a pokud bude potřeba, dojede k Vám na objekt realizace náš specialista pro osobní nezávaznou konzultaci. Tuto službu zajišťujeme zdarma. Neváhejte nás kontaktovat.

POZOR JEDNÁ-LI SE O INSTALACI TOPNÉHO ZDROJE V RODINNÉM DOMĚ - UŠETŘÍTE 6% DPH.

Pro vás to znamená, že topný zdroj koupíte o 6% levněji.

Instalační práce počítáme úkolově, dle provedených výkonů. Materiál při instalaci se počítá dle skutečně využitého materiálu. Každý systém stavíme na místě dle dispozicí kotelny a objektu a samozřejmě dle požadavků investora.

Máme tým proškolených instalatérů přímo od výrobců s platnými oprávněními pro Českou republiku.

NA TEPELNÁ ČERPADLA  A KOTLE NA PELETY, ŠTĚPKU A DŘEVO MŮŽETE ZÍSKAT DOTACI AŽ 127 500 Kč

což Vám například zaplatí 80% investice nainstalovaného peletového kotle.

OHŘEV DOMU

Podkategorie

 • Komíny

  Komín je po staletí nedílnou součástí domu a má v něm ústřední místo. Krby a později i komíny v průběhu let změnily svoji formu a způsob provedení, ale pořád hrají významnou roli v zajištění domácnosti teplem. V posledních letech výrobky komínu dělají každý domov ještě bezpečnější, hospodárnější a funkční. Máme v nabídce komíny, které splňuji přísné požadavky a normy.  Jsme součástí dodavatelů německé společnosti Ziegel a werk Waldsassen AG, výrobce keramiky HART KERAMIK. Na základě osvědčených postupů a Německé komínové technologie, která se může pochlubit zkušenostmi a tradicí, Vám poskytujeme výrobky té nejvyšší kvality. Komíny v naší nabídce jsou vynikající kvality použitých komponentů a jednoduché na montáž, kterou s trochou zručnosti dokáže šikovný stavebník. Díky optimalizaci výrobního procesu a mnohaletým zkušenostem s tepelnou technikou, můžeme nabídnout našim zákazníkům nejlepší řešení i v oboru systémových komínů v poměru kvality a ceny.

  Vždy chceme poskytovat zákazníkům komplexní řešení v oblasti komínové technologie.

  Moderní dvou a třívrstvé izolované komínové systémy s keramickou nebo nerezovou vložkou na tuhá a kapalná paliva: dřevo, uhlí, piliny, brikety, biomasa, jemné uhlí, ekologické hrachové uhlí, topný olej, plyn a použitý olej.

  • Je určen k vypouštění výfukových plynů v teplotním rozsahu 60° - 600°C
  • Komíny jsou odolné vůči kyselinám v kouři
  • Odolné vůči práci ve vlhkém prostředí (kondenzát)
  • Evropská značka CE pro kompletní komínový systém

  VÝHODY KOMÍNOVÝCH SYSTÉMŮ : 

  RYCHLOST

  Keramické a fasadní komínové systémy jsou vynikající alternativou k tradičním zděným cihelným komínům. Toto je určitě technologicky pokročilejší řešení. Díky použití částečně prefabrikovaných prvků pro jejich konstrukci, je jejich montáž rychlá a ekonomická.

  UNIVERZÁLNOST

  Keramické komínové systémy jsou určeny k odvádění všech druhů spalin. Jsou kompatibilní s různými typy zařízení, bez ohledu na dodavatele nebo zdroj tepla a představují tak zcela nezávislé řešení.

  JEDNODUCHOST

  Jednou z největších výhod systémových komínů je jednoduchost jejich konstrukce při instalaci komínových sad. Je velmi jednoduchá a pravděpodobnost chyby není velká. Velkou výhodou pro uživatele komínových systémů, je také velká svoboda při výběru způsobu dokončení komína. To vše znamená, že si každý může vybrat perfektní komín pro sebe.

  BEZPEČNOST

  KOMÍNOVÉ SYSTÉMY poskytuje svým zákazníkům pouze osvědčená řešení v oblasti komínové technologie. Naše komíny jsou odolné vůči ohni, sazím a kyselinám ve výfukových plynech. Bezpečnost použití a jejich vysoká kvalita byla potvrzena provedenými testy. Komíny mají evropskou značku CE, která zaručuje, že splňují všechny požadované normy.

  EKOLOGIČNOST

  Komínové systémy jsou odolné a ekologické výrobky. Skládají se hlavně z přírodních materiálů jako je jíl, kamenivo a kamenná vlna. Díky tomu je jejich výroba šetrná k životnímu prostředí a jejich použití ve spojení s moderními kotli a krby snižuje spotřebu paliva.

   Nabídka zahrnuje kompletní sady a příslušenství, které Vám pomáhá bezpečně odvádět spaliny z Vašeho spalovacího zdroje. 

  • KOMÍNOVÉ STAVEBNICE- možnost volné stavby na malý pevný betonový základ. Jedná se o stavební systém: tvárovka s izolační vatou a keramíckou nebo nerezovou vložkou, dle týpu topného zdroje

  • FASADOVÉ KOMÍNY- Jedná se o stavební systém, který se upevní na fasádu domu, Stavebnice je dvou- nebo třívrstvé, výrobené ze speciálního materiálů pro různé topné zdroje. Materiál se liší dle paliva používaného pro vytápění . 

  • KOMÍNOVÉ VLOÝKY- Jedná se o stavební systém, který se staví vevnizř domu nebo komínu. Materiál se liší dle paliva používaného pro vytápění . 

 • Topné Zdroje

  TOPNÝ ZDROJ VÝTÁPĚNÍ pro ohřev domu: 

  TEPELNÁ ČERPADLA

  TEPLOVODNÍ ZDROJE JAKO KOTLE, KRBY.

  TEPLOVZDUŠNÉ KOTLE, KRBY, OHŘIVAČE

 • Pelety

  Co je peleta.

  Peleta je ekologické palivo. Je zárukou vysokého energetického výnosu při spalování. Má pevný válcovitý tvar, jehož průměr je obvykle 6 mm maximálně 8 mm. Je tvořen zbytky neošetřeného dřeva (hobliny, piliny) a lisován do malých granulí bez přidání lepidel, protože k udržení struktury dochází pomocí přírodní pryskyřice obsažené v samotném dřevě: lignin. Je ekologický, chrání životní prostředí před zvýšením CO2 v atmosféře, nabízí vysokou tepelnou účinnost a snadnou manipulaci. Peleta zaručuje čisté spalování, lepší než tradiční paliva (plyn, topný olej, uhlí). S vlhkostí nižší než 8% ve srovnání s vlhkostí dřeva. Peleta zaručuje příjem přes 90% tepelnou účinnost. Zatímco normální dřevo má výhřevnost 4,4 kW / kg (s 15% vlhkostí), pelety činí 5,3 kW / kg.

  Surovina pro výrobu dřevěných pelet pochází ze 100% přírodního dřevního odpadu. Tato surovina se nachází ve velkém množství jako odpad dřevozpracujícího průmyslu ve formě hoblin a pilin. Odpad se stlačuje pod vysokým tlakem a peletizuje, tj. lisuje do válcového tvaru. Suroviny jsou skladovány a přepravovány v dokonale suchých podmínkách. Uživatel musí také skladovat pelety na dokonale suchém místě. To je jediný způsob, jak zaručit správné a účinné spalování.

  Proč mám topit peletami?

  Když chcete mít tepelný komfort ze spalování dřeva, ale vyhnout se nepořádku při skladování dřeva u krbu, vytápění paletami je řešení přímo pro Vás.

  Kde koupím pelety?

  Pelety máme skladem 7 km od kamenného obchodu. Chcete pelety dovézt k Vám?? Za malý poplatek Vám pelety dovezeme až domů.

  Výhody:

  Další výhodou je, že nemusíte na každou sezonu připravovat dřevo na míru, která se vejde do všeho krbu na dřevo, a přitom nepřijdete o krásný pohled do ohýnku při spalování dřeva. Pelety jsou dostupné v balení po 15 kg, což odpovídá objemu zásobníku na pelety u našich krbů. Naplnit zásobník dokáže i žena, navíc při této manipulaci nevytváříte nepořádek. Pelety se skladují na paletě po 70 pytlech, což zabere malý prostor (cca 150 na 180 cm). Pelety není vhodné skladovat ve vlhkých prostorách. Po nasáknutí vlhkosti, peleta ztrácí svou strukturu a je nepoužitelná.

  Ceny pelet:

  Ceny pelet se pohybují sezonně: v létě levnější, v zimě dražší. Pelety v BigBagech- pytlech po 1100 kg jsou levnější něž pelety balené v polyetylenových perforovaných pytlech po 10-15 kg. Pelety máme balené po 15 kg v pytlech na paletě po 1050 kg nebo 750 kg. POZOR!! Někteří dodavatelé mají na paletě menší množství pelet, a tudíž se cena bude tvářit jako nižší. Pelety A1 jsou dražší něž pelety A2. Nejlevnější jsou slunečnicové pelety. U našich pelet se snažíme zajistit nízké ceny, ale ne na úkor kvality!

  Jaké pelety mám koupit?

  Při koupi pelet se podívejte do návodu na topný zdroj, máte tam uvedený typ pelety, který v něm můžete spalovat. Většinou se u krbů spalují pelety A1 a u kotlů A1 až B- dle požadavku výrobce. Máte automatický kotel na dotace? Tak v něm musíte spalovat dřevní pelety A1- A2. Písmenka A1 - B ukazují na třídu pelet dle výhřevnosti, obsahu popelu a vlhkosti. Občas se setkáme s tím, že výhřevnost u pelet A2 je větší něž u pelet A1. Je to způsobeno příměsí kůry, která hoří lépe, ale má větší popelavost.

  V České republice se setkáme s označením EN PLUS- to je od tvůrce a vlastníka schématu certifikace ENplus – Německého institutu pro pelety (Deutsches Pelletinstitut GmbH -DEPI). V ČR tuto certifikaci provádí společnost Česká Peleta. Tuto certifikaci nemají všichni výrobci v EU i ti, co nejsou součástí EU.

  Při dovozu pelet ze zemí mimo Evropskou Unii (EU), musí dovozce vést SYSTÉM NÁLEŽITÉ PÉČE, který naše společnost vede a kontroluje jakost dovezených pelet.

  U našich krbů doporučujeme používat pelety A1. U kotlů se může spalovat peleta s příměsí kůry A2, když budete dodržovat pravidelný roční servis. Máme širokou nabídku automatických kotlů na pelety, které můžete zakoupit na KOTLÍKOVÉ DOTACE. Návratnost investice u peletových kotlů je 80% z nákupu kotle. 

  Paliva z biomasy neobsahující dřevo

  Palivo z biomasy bez dřeva, jako jsou semínka, listy, obilí, seno, slupky, vlhké pecky atd. je obvykle nevhodné pro použití jako palivo, nezajišťuje bezproblémový provoz, a proto není povoleno. Vlastnosti tohoto paliva (chemické složení, teplota změkčení popela atd.) se výrazně liší od vlastností dřeva. Jeho spalování v kotli na tuhá paliva, může způsobit zhoršení spalovacího procesu a silně zatěžovat šamot, jakož i povrchy výměníku tepla. Nároky vyplývající ze záruky lze tedy uplatnit pouze v případě použití povolených paliv.

  Skladování pelet: 

  Pokud jde o uchování a skladování pelet, existují chyby, kterých se musíte vyvarovat.  Pokud nechcete, aby právě vložená investice byla spálená do kouře:

  Pelety nikdy neskladujte přímo na zemi, i když jsou v pytlech. Nechte je na paletě, která zabraňuje nasávání vlhkosti z podlahy. To samé platí pro kontakt se stěnami a stropem. Pelety musí byt volně přístupné ze všech stran.

  Když se rozhodnete skladovat pelety venku, zabraňte přímému kontaktu s UV zářením( sluníčko) a povětrnostním vlivům (déšť, vítr, sníh).

  Bez ohledu na zvolené místo je také důležité, aby bylo suché. Nikdy není vhodné ponechat pelety příliš dlouho ve skladu. Ale dobře zvolený sklad Vám zajistí uchovat pelety na celou sezonu.

 • Ohřívače

  Máme v nabídce

  • HORKOVZDUŠNÁ TOPIDLA- lamelové foukače horkého a studeného vzduců jako TROPIC, BRAVO.

  • KLIMATIZAČNÍ JEDNOTKY- lamelové jednotky pro chlazení a ohřev vzduchů-

  • TOPTOPIDLA- jsou designové radiátory, které budou dominantním prvkem vašeho interiéru. Různých typů, tvaru a dekoru.

  • DESKOVÉ RADIÁTORY z hladkým povrchem ve standardu bílé barvy, a také s možností barevného provedení. S hladkým předním panelem nebo stylovým žebrováním, napájené zespodu, s vestavěným termostatickým ventilem (bez termostatické hlavice). LONG- vysoké, a standardní o výšce 50-60 cm.

  • CHROMOVANÉ RADIÁTORY dokonalé pro koupelny a chodby, místnosti s vysokými okny. Jedná se o nestandardní a jedinečné kousky.

  • DEKORATIVNÍ ŽEBŘÍKY- jsou designové žebříky, které budou nepřekonatelným prvkem Vaší koupelny, nebo mohou posloužit jako věšák s funkcí sušičky. Různých typů, tvaru a dekoru

  To co u jiných nadstandard - u nás standard!

Aktivní filtry

Aktuality
OTEVÍRACÍ DOBA
30. 10. 2023

Pondělí: 9-12 hod; 14- 17 hod;. Úterý: 8- 16 hod;. Středa 9-12 hod; 14- 17 hod;. čtvrtek: 8- 16 hod; Pátek: 8- 16 hod;.


Více aktualit