INTERIÉROVÉ KRBY

Horkovzdušné nebo teplovodní krby na dřevo či na pelety. V nabídce máme plechové i ručně malované kachlové krby. Krby vytopí od 70 m2, až do 330 m2. Jsou zejména použitelné v novostavbách nebo domečkách bez sklepů a kotelen. Udělají krásnou atmosféru a vytopí domácnost ve studené zimě.

KRBEM MŮŽETE VYTÁPĚT CELÝ DŮM, DÍKY SYSTÉMU MAGELLANO

Systém Magellano přivádí do vašeho domu horký vzduch, až do vzdálenosti 10 metrů vytápění nekomunikujících místností. Výstupní teplota v této vzdálenosti dosahuje 95 °. Použitím trubek o průměru pouhých 10 cm, zaručí všechny krby jednoduchou a praktickou instalaci. Tak krbem dokážete vytopit téměř celý dům. Teplovodní krby můžete napojit na vyrovnávací nádrž a topit jím do radiátorů nebo do podlahového topení.

INTERIÉROVÉ KRBY

Podkategorie

 • Krby na dřevo

  KRBY NA DŘEVO jsou volně stojící krby, které jsou u uživatelů již dlouho populární. Jedná se o jedinečné designové kousky, které obohatí interiér útulností a vytváří DOMOV.

  JSOU TO KRBY KACHLOVÉ ČI PLECHOVÉ. U KACHLOVÝCH KRBŮ SI MŮŽETE VYBRAT BAREVNOST, PROVEDENÍ A MALOVANÝ VZOR. U PLECHOVÝCH KRBŮ SI MŮŽETE ZVOLIT ZE 4 BAREVNÝCH PROVEDENÍ: BÍLÝ, ČERVENÝ, ŽLUTÝ A STANDARDNÍ ČERNÝ KRB.

  Díky tepelnému výměníku umístěném v horní části spalovací komory, poskytují kamna na dřevo tepelnou účinnost o 25% více než standardní kamna. Vzduch se dostává do ohniska pomocí ručního ovládání, aktivuje primární spalování a výpary, které byly vytvořeny společně s předehřátým vzduchem, generují dvojité spalování a tedy vyšší výkon. U některých typů krbů si můžete zvolit za příplatek černou keramiku, stříbrnou kliku či zlatý rám.

  Výkon  10-15 kW

 • Krby na pelety

  krby na pelety

  Krby na pelety- jsou volně stojící krby, kterým se u uživatelů dostává velké popularity. Jedná se o jedinečné designové kousky, které obohatí interiér útulností a vytváří DOMOV. Pro větší pohodlnost ve vytápění, byly vyvinuty krby na pelety, kde obsluha spočívá v nasypaní dřevních pelet z pytlů, přímo do zásobníků krbů. Krby jsou standardně vybaveny zásobníky s objemem pro 1-2 pytle pelet a tento zásobník vytopí Vaši domácnost v průběhu celého dne, bez potřeby obsluhy. Další výhodou je malý průměr kouřovodu pro odvod spalin. v nabídce máme:

  • KRBY PLECHOVÉ :

  • KRBY KACHLOVÉ :

  Kamna na pelety je kvalitní topný zdroj, určený k rovnoměrnému šíření tepla. Je zajištěn díky termostatu zabudovaném v řídicí jednotce krbu. Pomocí automatické funkce zapal/zhasni nikdy nedojde k přetopení nebo úplnému ochlazení objektu, stačí jen mít dostatečné množství paliva v zásobníku.

  U některých krbů je veškerý systém integrován do konstrukce krbu, proto ho stačí napojit do komínu a můžete topit. Hoření se ovládá pomocí dálkového ovládaní.

  Vysoká tepelná účinnost. Ocelová konstrukce a patentovaný tepelný výměník dosahuje až 91,5% tepelné účinnosti. Díky individuálnímu programování je možné získat nejlepší výkon spolu se sníženou spotřebou paliva.

  0d roku 2021 může žádat o 50 % celkových nákladů včetně instalace v programu NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM a to maximálně 30 000 Kč na teplovzdušní peletové krby a 45 000 na teplovodní peletový krb

  NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM PODMÍNKY DOTACE

  a) Podporována jsou pouze lokální topidla s uzavřenou spalovací komorou určená výhradně ke

  spalování biomasy se samočinnou dodávkou paliva.

  b) Podpora se neposkytuje na pořízení zdrojů určených na spalování pevných fosilních paliv a nedřevní

  biomasy, a to i v případě zdrojů umožňujících spalování více druhů paliv.

  c) Navrhovaný zdroj (zdroje) musí umožňovat přímé nebo nepřímé vytápění všech obytných

  místností v rodinném domě.

  d) Instalace lokálního zdroje bez teplovodního výměníku je podporována pouze v případech, kdy

  dům ve stávajícím ani navrhovaném stavu nemá teplovodní otopnou soustavu.

  Třída energetické účinností pro sálavé a teplovzdušné krby na pelety nesmí byt nižší něž: A+ s teplovodním výměníkem: A++ (EU) č. 1186/2015

  Instalovaný peletový krb TOPEKO24 musí splňovat normu (EU) č. 1185/2015

 • Teplovzdušné krby

  Moderní, cenově dostupné teplovzdušné krby na pelety a dřevo pro moderní domácnosti. Krby na pelety v sobě mají zásobník na pelety a řídící jednotku. Krby na dřevo jsou bez regulací. Jedná se o hotový kus interiéru, který pomocí horkého vzduchu vytopí daný prostor. Osvědčí se jako tepelný zdroj pro přitápění, kdy se začne ochlazovat pokud nechcete vytápět celý objekt. Při instalaci s rozvodem horkého vzduchu mohou posloužit i jako hlavní zdroj vytápění. 

  Systém rozvodu horkého vzduchu takzvaný systém MAGELANNO přivádí do Vašeho domu horký vzduch až do vzdáleností 12 metrů, vytápění nekomunikačních místností. Vstupní teplota v této vzdálenosti dosahuje až 95 C. Použitím trubek v průměru 6 - 10 cm přináší jednoduchou instalaci. Tak krbem dokážeme vytopit celý dům. 

  U některých krbů je použita technologie hermetického uzavření pro lepší rozvod vzduchu již od výrobce- TURBO KRBY. Zde pak můžeme použit termostaty pro nastavení výstupní teploty.

 • Teplovodní krby

  Krb muže sloužit jako hlavní zdroj vytápění zapojený na teplovodní systém vytápění nebo může sloužit jako přídavný topný zdroj v kombinaci s tepelným čerpadlem, kotlem nebo solárními panely.  

  Pro tyto účely máme v nabídce:

  • krby na dřevo s ručním přikládáním
  • krby na pelety se samočinnou dodávkou paliva.

  U peletových krbů můžete čerpat dotaci v projektu NOVÁ ZELENÁ USPORÁM 45 000 Kč. Jedná se o krby nainstalované v roce 2021. 

  Na všechny peletové krby z naší nabídky můžete čerpat dotaci :

  TEPLOVZDUŠNÉ - 30 000 Kč (Lokální zdroj na biomasu se samočinnou dodávkou paliva. Předání tepla sáláním popř. teplovzdušné);

  TEPLOVODNÍ - 45 000 Kč (Lokální zdroj na biomasu se samočinnou dodávkou paliva a teplovodním výměníkem)

  Podpora se poskytuje na pořízení a instalaci nového hlavního zdroje tepla na vytápění s případnou přípravou teplé vody včetně příslušenství a jeho zapojení do otopné soustavy výměnou za stávající hlavní zdroj tepla na vytápění v následujících případech výměny: - kotlů na pevná paliva, nižší než 3. třídy dle ČSN EN 303-5:2013 za kamna na biomasu, Žádost o tuto podporu musí být podána do 1. 9. 2022 (později přijaté žádosti nemohou být kladně vyřízeny).

  Podporována jsou pouze lokální topidla s uzavřenou spalovací komorou určená výhradně ke spalování biomasy se samočinnou dodávkou paliva.

  Podpora se neposkytuje na pořízení zdrojů určených na spalování pevných fosilních paliv a nedřevní biomasy, a to i v případě zdrojů umožňujících spalování více druhů paliv.

  b) Navrhovaný zdroj (zdroje) musí umožňovat přímé nebo nepřímé vytápění všech obytných místností v rodinném domě.

  c) Instalace lokálního zdroje bez teplovodního výměníku je podporována pouze v případech, kdy dům ve stávajícím ani navrhovaném stavu nemá teplovodní otopnou soustavu.

  TEPLOVODNÍ KRBY

  KRBY SE BUDOU POSTUPNĚ DOPLŇOVAT

Aktivní filtry

Aktuality
OTEVÍRACÍ DOBA
30. 10. 2023

Pondělí: 9-12 hod; 14- 17 hod;. Úterý: 8- 16 hod;. Středa 9-12 hod; 14- 17 hod;. čtvrtek: 8- 16 hod; Pátek: 8- 16 hod;.


Více aktualit