Systémy dodávky paliva

Systémy dodávky paliva- pelet, štěpek, ovocných pecek a jiné biomasy, pro rodinné domy i větší fabriky. Jedná se o automatické nebo samospádové systémy podávání paliva z větších sil nebo cisteren do zásobníku kotle. Můžeme pro Vás navrhnout individuální řešení nebo nabídnout systémy, které se běžně používají v praxi.

Systém je navržen tak, aby umožňoval regulaci paliva dle typu paliva a množství požadovaného různými topnými systémy. To je možné s minimální údržbou, aby se maximalizovala autonomie systému. Systém poskytuje bezpečnost a komfort pro uživatele.

Systém ATP ( AUTOMATICKÝ TRANSPORT PELET) je vhodný pro jakýkoli druh kotle, krbu nebo hořáku na automatické spalování pelet ze zásobníku, ať už jsou již používané nebo nově instalované. POZOR systém není vhodný u hořáku bez funkce samo zapalování.

Umožňuje přepravu nejběžnějších biopaliv, jako jsou pelety, sušené výlisky, lískové ořechy atd. Je možné koupit palivo velkoobchodně za nižší cenu a ušetřit na ročních nákladech za topení.

Ušetříte svůj čas a Vaši práci s obsluhou kotle, doplňováním zásobníku a čištěním popelníku.

SYSTÉM LZE POUŽÍT U PELETOVÝCH HOŘÁKŮ A U VŠECH PELETOVÝCH KOTLŮ A KRBŮ NEJENOM Z NAŠÍ NABÍDKY. 

Máte peletový krb v obývacím pokoji? I pro Vás máme dostupné řešení pro jednoduchou manipulaci s peletami bez zbytečné námahy, prášení a vytváření nepořádku.

AUTOMATICKÉ DOPLŇOVÁNÍ PELET FIREPOD U KRBU, UMOŽŇUJE INSTALACE V MALÝCH PROSTORECH ZA SÁDROKARTONOVOU PŘÍČKOU, U NOVOSTAVEB BEZ KOTELNY.

firepod

KONFIGURUJTE SI SYSTÉM NA MÍRU!

SYSTÉM SE SKLÁDÁ Z :

  • ŘÍDÍCÍ JEDNOTKY- KTERÁ REGULUJE SYTÉM
  • ODBĚRATELE SKLADU-  ZDE JE MOŽNOST HORNÍHO ODBĚRU PAVOUKEM NEBO DOLNÍM ODBĚREM - SESYPANÍM PALIVA DO NÁDOBY. VOLÍ SE DLE TYPU SKLADU PELET- NAPŘIKLAD VELKÝ ZÁSOBNÍK NEBO SILO.
  • POTRUBÍ- PLASTOVÉ ANTISTATICKÉ POTRUBÍ PŘEPRAVY VZDUCHU A PELET
  • ZÁSOBNÍKU- TAM SE PELETY UKLÁDAJÍ PŘED VYSYPANÍM DO ZÁSOBNÍKU KOTLE NEBO KRBU
  • FILTRŮ

Není třeba kontrolovat plnění palivové nádrže, protože systém je zcela automatický. Během spouštění systému zkontrolujte množství paliva naplněného během jednoho cyklu v průhledném dávkovači. 

Systémy ATP se velmi snadno navrhují a sestavují: prvky lze doplňovat nebo instalovat samostatně.

SCHÉMA SYSTÉMU:

ATP 1.png  

SYSTÉMY ATP 1, ATP 2 a ATP 3 JSOU NAVRŽENY PRO RODINNÉ DOMY A KOMERČNÍ OBJEKTY. V NABÍDCE MÁME I SLOŽITĚJŠÍ SYSTÉMY ATP 4 a ATP 5 PRO MINIMALIZACI OBSLUHY KOTLE V KOTELNĚ. TYTO SYSTÉMY UMOŽŇUJÍ NEJENOM AUTOMATICKOU DODÁVKU PALIVA, ALE I AUTOMATICKÝ ODVOD POPELA, NEBO NAPOJENÍ SACÍ HADICE VYSAVAČE PRO ČIŠTĚNÍ VÝMĚNÍKŮ KOTLE A KOTELNY.

U centrálních vakuových systémů je napojení pro čištění kotle, kotelny, okolních místností, automobilu atd.…

V průmyslových systémech ATP 5 lze použít k odvádění studeného popela, a to i ve velkém množství.ATP 5.png

Systémy dodávky paliva

Aktivní filtry

Aktuality
OTEVÍRACÍ DOBA
30. 10. 2023

Pondělí: 9-12 hod; 14- 17 hod;. Úterý: 8- 16 hod;. Středa 9-12 hod; 14- 17 hod;. čtvrtek: 8- 16 hod; Pátek: 8- 16 hod;.


Více aktualit