KRBOVÉ VLOŽKY

Krbové vložky jsou hodně oblíbené v poslední době u uživatelů, díky tomu, že se daji zabudovat do interjerů a tím plní funkci jak estetickou tak i funkčního topného zdroje. Teplo je spojeno s bezpečností a hojností a vytvaří pocit štěstí- každý z nás chce mit štastný domov. 

V moderní době jsme našli uspokojení v pohledu na oheň za uzavřeným sklem. Moderní žena nechce travit čás uklizením a moderní můž již nenachází uspokojoní v sekání dřívi- máme jiné záliby a dokažeme travit čás lepšími aktivitámi. 

Náš požadavek musí být v souladu s ekologií, ale bez omezení v komfortu. Proto technologie umožňuje spalovat dřevo ve formě polen, briket a dřevních pelet. 

Vytápění dřevem je nejlevnější vytápění v současné době. Je zapotřebí topit suchým dřevem, jinak materiál ze kterého vložka je vyrobená koroduje. Proto byly vyvinuty brikety, a dřevní pelety, které svými vlastnostmi prodlužují životnost krbu. 

Jsme generace, která dává přednost komfortu a pohodlnosti. Dřevo už málo kdo chodí kácet do lesa a většinou se palivo nakupuje. Vážíme si svého času a proto byly vyvinuty krby na dřevní pelety, které samočinně a plně automaticky přikládají palivo a sami regulují spalování. U těchto krbů nikdy nedochází k velkým výkyvům teplot. Jejich práce se reguluje řídicím modemem a u některých je možnost kontrolovat práci krbu přes mobilní aplikaci v telefonu. 

Krbové vložky se zásobníkem

Je zapotřebí si uvědomit, co od krbové vložky chci. Dle toho se volí teplovzdušní, akumulační nebo teplovodní krbová vložka. 

KONSTRUKCE:

 • krbová vložka- teplovzdušní box, akumulační komponenty
 • výměník vody
 • výměník pro ohřev TUV
 • zásobník paliva
 • systém transportu pelet FIREPOD

Už na začátku přestavby je zapotřebí si uvědomit jakou konstrukci krbové vložky chceme zvolit, dle funkčností. Některé krbové vložky umožňuji nastavení konstrukce o další komponenty, jiné ne- záleží od výrobce. Proto před volbou vložky kontaktujte nás pro správný výběr.

FUNKCE

 • Teplovodní krbová vložka
 • Teplovzdušní krbová vložka
 • Akumulační krbová vložka

Jakou funkce bude plnit zdroj tepla? bude ohřívat vzduch v domě nebo chceme zajistit ohřev i po 5 hodinách po dohoření paliva? Tím volíme teplovzdušní nebo akumulační krbovou vložku. U akumulační vložky je použitý silnější materiál s akumulačními vlastnostmi a proto je dražší. Když chceme ohřívat vodu v radiátorech nebo v jiném teplovodním systému vytapění, volíme teplovodní krbovou vložku.

Krbové vložky TOPEKO jsou moderní verzí starých kachlových kamen, lišících se od svých předchůdců parametry spalování, efektivitou a komfortem používání.

 • optimálním způsobem spalují palivo
 • dosahují velmi vysoké účinnosti 
 • vypouštějí do ovzduší minimální množství znečišťujících látek.


Spalování a celkový ohřev jsou hlavním cílem všech modelů rodinných krbů TOPEKO.

Podle tohoto principu se maximální množství energie získané z daného množství dřeva akumuluje v materiálu s vysokou tepelnou kapacitou, a poté se pomalu uvolňuje ve formě tepla příjemného pro uživatele.

KRBOVÉ VLOŽKY

Podkategorie

 • Teplovzdušné krbové vložky

  Ochrana našeho zdraví a respekt k životnímu prostředí je pro nás velmi důležitý. Dalším aspektem pro spoustu domácností je cena topného zařízení. Z tohoto důvodu krby TOPEKO apelují na pohodu vašeho domova, vaší rodiny a vašeho prostředí. Teplovzdušné krbové vložky jsou dnes velmi rozšířené a oblíbené pro svou relativně jednoduchou a rychlou stavební realizaci a tím i nízkou cenu.

  Všechny naše kamna a krby jsou na dřevo nebo pelety. Ve srovnání s energií z fosilních zdrojů je dřevo přírodní palivo, které je ekonomické a šetrné k životnímu prostředí, protože jde o obnovitelný a udržitelný zdroj energie.

  Všechny naše produkty jsou navrženy a vyrobeny tak, aby splňovaly ty nejnáročnější normy na trhu a jsou v souladu s novou evropskou normou ECODESIGN. Tato legislativní změna vedla naše produkty k ještě vyšší účinnosti a šetrnosti k životnímu prostředí díky snížení obsahu plynů a pevných částic.

  Vysoký výkon a teplo ohně v našich domovech nám nabízí jedinečný smyslový a esteticky příjemný zážitek. A co víc, topný systém na dřevo je nejhospodárnější možností vytápění a počáteční náklady lze získat zpět ve velmi krátkém čase.

  Moderní domácnosti nechtějí trávit čas štípáním dřeva a neustálým přikládáním do ohniště, a proto velké oblibě se těší peletové zastavené topné zdroje - peletové krbové vložky, které drží kontinuálně nastavenou teplotu domova a nemají tendenci přetápět dům. 

  Tyto krby se také používají jako další zdroj v kombinaci s tepelným čerpadlem, dokáží se samy zapálit, při spádu teploty na termostatu. K těmto krbům se dá připojit systém automatického transportu pelet ze vzdáleného většího zásobníku a tím prodloužit komfort bez obsluhy krbu, například FIREPOD z naší nabídky.

  U peletových teplovzdušných krbů a krbových vložek můžete žádat v programu NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM dotaci
  30 000 Kč .

  V nabídce máme:

  • ADOUR KLASIK

  • ADOUR ROHOVÝ

  • ADOUR DUO

  • FBX R

  • FBX S

  • FBX T

  • BUMP T
  • BUMP R

  krby topeko24

 • Akumulační krbové vložky

  AKUMULAČNÍ KRBOVÉ VLOŽKY

  Krby CEREKO jsou novou generací akumulačních krbů, používaných k výrobě teplých krbů a kamen. Konstrukce všech modelů zajišťuje rychlou a snadnou montáž. Ocelové tělo krbu s 12 centimetrovou šamotovou cihlovou podšívkou je odkazem na nejlepší návrhy kování kamen. Čela krbů, vyráběna v mnoha formátech, jsou reakcí na poptávku současných architektonických konceptů.

  Díky spolupráci instalatérů kamen a interiérových architektů, byla vytvořena zařízení, která kombinují moderní design a vysokou účinnost krbů, což je dnes aktuální trend. CEREKO váží od 390 do 645 kg, což z nich činí jednu z kapacitních pecí, s vysokými akumulačními vlastnostmi a jejich účinnost je vyšší než 85%. Krby jsou standardně vyráběny s vnějším přívodem vzduchu a dvířky s dvojitým zasklením.

  KRBOVÉ VÝMĚNÍKY A STAVEBNÍ PRVKY PRO VÝSTAVBU AKUMULAČNÍCH KRBŮ

  • Teplovzdušný výměník CerEko - jedná se o nástavbu na základní vložku. Akumulované teplo se přenáší pomocí konvence ohřátého vzduchu.

  • Teplovodní výměník CerEko - jedná se o nástavbu na základní vložku. Akumulované teplo se přenáší do teplovodního systému ústředního topení.

  • Akumulační kostky KAD - jsou stavební prvky pro přenos tepla, které zvětšují čas akumulací tepla.

  Vysoká teplota ve spalovací komoře, zajišťuje, že okna krbu zůstávají vždy čistá. Všechny modely jsou navíc vybaveny automatickými procesy spalování, které zajišťují optimální spalování dřeva a velmi dlouhou dobu akumulace tepla.

  Každý z modelů CerEko může spolupracovat s akumulačními kostkami, výměníky vody nebo vzduchu, což umožňuje vytvořit topné zařízení plně přizpůsobené uživateli. Materiály používané k výrobě krbu jsou přírodní, ekologické a kvalitní. Zařízení z nich vyrobená, zajišťují dlouhodobý a efektivní provoz.

  Krbová akumulační vložka na dřevo

  • vertikální provedení V - kde pohledové okénko (dvířka krbu) na výšku je větší něž na šířku  

  • horizontální provedení H - kde pohledové okénko (dvířka krbu) na šířku je větší něž na výšku

  • rohové provedení R - kde je pohledové okénko (dvířka krbu) se zasklením tvaru L

  • oboustranné provedení D - kde jsou pohledová okénka (dvířka krbu) otevíratelná z obou stran

  • provedení s vestavěnou troubou P - kde jsou pohledová okénka (dvířka krbu) dvoje: dole krbová a nahoře pekárna.

  Akumulační systémy vytápění z krbů na dřevo jsou stále oblíbenější. Nespornou výhodou těchto systémů je vyvážený výkon, na rozdíl od konvekčních systémů, kde teplo místností odpovídá nepřetržitému spalování. V akumulačních systémech se přebytečná energie ukládá do akumulačních hmot, například akumulačních kostek KAD a spotřebovává se v případě potřeby tepla. Takové schéma nevyžaduje neustálé přikládání paliva, je vyváženější a teplota je vyšší. Teplota vypouštěného tepla je stabilní. 

  Nabízíme celou řadu řešení pro ukládání energie:

  • AKUMULAČNÍ KOSTKY KAD

  • ŠAMOTOVÉ DESKY OPS PRO OBLOŽENÍ KRBOVÉ VLOŽKY

  • SETY PRO OBLOŽENÍ KRBU CEREKO

 • Teplovodní krbové vložky

  Teplovodní krbové vložky se vyznačují vysokou účinností ohřevu vody. Vysoká účinnost spalování úzce souvisí s tepelnou kapacitou získanou díky použití velkokapacitních akumulačních materiálů v kamnech. Voda se ohřívá přes zadní a boční stěny samotného krbu, které jsou lemovány šamotem. Dalším zdrojem přenosu energie je vodní výměník integrovaný do zařízení, umístěný zezadu nebo nad spalovací komorou. Energie generovaná v krbu se stabilním způsobem přenáší na plášť a vodní výměník. Tato konstrukce zaručuje čisté a efektivní spalování paliva a dobrou výměnu energie mezi ohništěm a vodou.

  Zařízení mají standardně dveře s kvalitním zasklením, které zajišťují vyšší teploty během efektivnějších procesů ve spalovací komoře. Konstrukce teplovodních vložek zajišťuje úplné spálení dřeva nebo dřevních pelet a sklo zůstává během hoření čisté. Účinek čistého spalování zajišťuje také automatika. Automatizace také dohlíží na správný provoz oběhového čerpadla.

  Kromě rychlého ohřevu vody v systému ústředního vytápění a stabilního provozu teplovodní krbové vložky TopEko, poskytují stabilní tepelnou pohodu. Na jejich základě je také možné provést malé instalace DGP (distribuce horkého vzduchu) nebo u peletových krbů zapojení systému automatického transportu pelet FIREPOD

  Naše firma nejenom dodává kvalitní teplovodní vložky českým zákazníkům, ale provádí konzultace při výběru krbu nebo navrhuje celý systém vytápění na klíč, kde krbová vložka může sloužit jako hlavní zdroj vytápění, tak i spolupracuje s dalším zdrojem, například s tepelným čerpadlem. Při objednávce nás můžete  kontaktovat a my provedeme instalaci krbu a tím zaručíme delší záruku a hlavně kvalitní zapojení topného zdroje do systému.

 • Krbové výměníky a ostatní

  Doporučujeme, aby akumulační krbové vložky byly obestavěny šamotovými deskami (OPS)         
  nebo zabudovány pomocí kompletních šamotových systému KOS,
  které jsou zkompletované dle typu akumulační krbové vložky. 

  Krbové výměníky se zabudovávají pomocí speciálních materiálů do zdi interiéru a tím vytváří neopakovatelné prostředí.

  Máme v nabídce:

  • teplovodní a teplovzdušné výměníky

  • akumulační kostky KAD

  • mřížky pro přenos vzduchu

  • nástavce ke komínu

  a jiné potřebné komponenty pro správnou stavbu krbu.

  krby topeko

Aktivní filtry

Aktuality
OTEVÍRACÍ DOBA
30. 10. 2023

Pondělí: 9-12 hod; 14- 17 hod;. Úterý: 8- 16 hod;. Středa 9-12 hod; 14- 17 hod;. čtvrtek: 8- 16 hod; Pátek: 8- 16 hod;.


Více aktualit