KRBOVÉ VLOŽKY

Krbové vložky jsou hodně oblíbené v poslední době u uživatelů, díky tomu, že teplo je jednou ze základních lidských potřeb. Teplo je spojeno s bezpečností a hojností. 

V moderní době jsme našli uspokojení v pohledu na oheň za uzavřeným sklem.

Náš požadavek musí být v souladu s ekologií, ale bez omezení v komfortu. Proto technologie umožňuje spalovat dřevo ve formě polen, briket a dřevních pelet. 

Vytápění dřevem je nejlevnější vytápění v současné době. Je zapotřebí topit suchým dřevem, jinak materiál ze kterého vložka je vyrobená koroduje. Proto byly vyvinuty brikety, které svými vlastnostmi prodlužují životnost krbu. 

Jsme generace, která dává přednost komfortu a pohodlnosti. Dřevo už málo kdo chodí kácet do lesa a většinou se palivo nakupuje. Vážíme si svého času a proto byly vyvinuty krby na dřevní pelety, které samočinně a plně automaticky přikládají palivo a sami regulují spalování. U těchto krbů nikdy nedochází k velkým výkyvům teplot. Jejich práce se reguluje řídicím modemem a u některých je možnost kontrolovat práci krbu přes mobilní aplikaci v telefonu. 

Krbové vložky se zásobníkem

Je zapotřebí si uvědomit, co od krbové vložky chci. Dle toho se volí akumulační nebo konvekční krbová vložka. 

KONSTRUKCE:

 • krbová vložka- teplovzdušní box
 • výměník vody
 • výměník pro ohřev TUV
 • zasobník paliva

Už na začátku prestavby je zapotřebí si uvědomit jakou konstrukci krbové vložky chceme zvolit, dle funkčností. Nekteré krbové vložky umožňuji nástavení konstrukce o další komponenty, jiné ne- záleží od výrobce. Proto před volbou vložky kontaktujte naás pro správný výběr.

FUNKCE

 • Teplovodní krbová vložka
 • Konvekční krbové vložky
 • Akumulační krbová vložka

Jakou funkce bude plnit zdroj tepla? bude ohřivat vzduch v domě nebo chceme zajistit ohřev i po 5 hodinách po dohoření paliva? Tim volime konvenkční nebo akumulační krbovou vložku. U akumulační vložkyy je použitý silnější materiál s akumulařními vlastností a proto je dražší. Kdýž chceme ohřivat vodu v radiátoréch nebo v jiném teplovodním systému výtapění, volime teplovodní krbovou vložku.

Krbové vložky TOPEKO jsou moderní verzí starých kachlových kamen, lišících se od svých předchůdců parametry spalování, efektivitou a komfortem používání.

 • optimálním způsobem spalují palivo
 • dosahují velmi vysoké účinnosti 
 • vypouštějí do ovzduší minimální množství znečišťujících látek.


Spalování a celkový ohřev jsou hlavním cílem všech modelů rodinných krbů TOPEKO.

Podle tohoto principu se maximální množství energie získané z daného množství dřeva akumuluje v materiálu s vysokou tepelnou kapacitou, a poté se pomalu uvolňuje ve formě tepla příjemného pro uživatele.

KRBOVÉ VLOŽKY

Podkategorie

 • Konvekční krby

  Ochrana našeho zdraví a respekt k našemu životnímu prostředí pro nás jsou velmi důležité. Dalším aspektem pro spoustu domácností je cena topného zařízení. Z tohoto důvodu konvekční krby TOPEKO apelují na pohodu vašeho domova, vaší rodiny a vašeho prostředí. Konvekční krby jsou dnes velmi rozšířené a oblíbené pro svou relativně jednoduchou a rychlou stavební realizaci a tím i nízkou cenu.

  Všechna naše kamna a krby jsou na dřevo nebo na pelety. Ve srovnání s energií z fosilních zdrojů je dřevo přírodní palivo, které je ekonomické a šetrné k životnímu prostředí, protože jde o obnovitelný a udržitelný zdroj energie.

  Všechny naše produkty jsou navrženy a vyrobeny tak, aby splňovaly ty nejnáročnější normy na trhu a jsou v souladu s novou evropskou normou ECODESIGN. Tato legislativní změna vedla naše produkty k ještě vyšší účinnosti a šetrnosti k životnímu prostředí díky snížení obsahu plynů a pevných částic.

  Vysoký výkon a teplo ohně v našich domovech nám nabízí jedinečný smyslový a esteticky příjemný zážitek. A co víc, topný systém na dřevo je nejhospodárnější možností vytápění a počáteční náklady lze získat zpět ve velmi krátkém čase.

  U peletových krbů můžete žádat v programu NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM dotaci 30 000 Kč - 45 000 Kč.

  V nabídce máme:

  • ADOUR KLASIK

  • ADOUR ROHOVÝ

  • ADOUR DUO

  • Fbx R

  • Fbx S

  • Fbx T

  krby topeko24

 • Akumulační krbové vložky

  AKUMULAČNÍ KRBOVÉ VLOŽKY

  Krby CEREKO jsou novou generací akumulačních krbů, používaných k výrobě teplých krbů a kamen. Konstrukce všech modelů zajišťuje rychlou a snadnou montáž. Ocelové tělo krbu s 12 centimetrovou šamotovou cihlovou podšívkou je odkazem na nejlepší návrhy kování kamen. Čela krbů, vyráběna v mnoha formátech, jsou reakcí na poptávku současných architektonických konceptů.

  Díky spolupráci instalatérů kamen a interiérových architektů, byla vytvořena zařízení, která kombinují moderní design a vysokou účinnost krbů, což je dnes aktuální trend. CEREKO váží od 390 do 645 kg, což z nich činí jednu z kapacitních pecí, s vysokými akumulačními vlastnostmi a jejich účinnost je vyšší než 85%. Krby jsou standardně vyráběny s vnějším přívodem vzduchu a dvířky s dvojitým zasklením.

  KRBOVÉ VÝMĚNÍKY A STAVEBNÍ PRVKY PRO VÝSTAVBU AKUMULAČNÍCH KRBŮ

  • Teplovzdušný výměník CerEko - jedná se o nástavbu na základní vložku. Akumulované teplo se přenáší pomocí konvence ohřátého vzduchu.

  • Teplovodní výměník CerEko - jedná se o nástavbu na základní vložku. Akumulované teplo se přenáší do teplovodního systému ústředního topení.

  • Akumulační kostky KAD - jsou stavební prvky pro přenos tepla, které zvětšují čas akumulací tepla.

  Vysoká teplota ve spalovací komoře, zajišťuje, že okna krbu zůstávají vždy čistá. Všechny modely jsou navíc vybaveny automatickými procesy spalování, které zajišťují optimální spalování dřeva a velmi dlouhou dobu akumulace tepla.

  Každý z modelů CerEko může spolupracovat s akumulačními kostkami, výměníky vody nebo vzduchu, což umožňuje vytvořit topné zařízení plně přizpůsobené uživateli. Materiály používané k výrobě krbu jsou přírodní, ekologické a kvalitní. Zařízení z nich vyrobená, zajišťují dlouhodobý a efektivní provoz.

  Krbová akumulační vložka na dřevo

  • vertikální provedení V - kde pohledové okénko (dvířka krbu) na výšku je větší něž na šířku  
  • horizontální provedení H - kde pohledové okénko (dvířka krbu) na šířku je větší něž na výšku

  • rohové provedení Rkde je pohledové okénko (dvířka krbu) se zasklením tvaru L

  • oboustranné provedení Dkde jsou pohledová okénka (dvířka krbu) otevíratelná z obou stran

  • provedení s vestavěnou troubou Pkde jsou pohledová okénka (dvířka krbu) dvoje: dole krbová a nahoře pekárna.

  Akumulační systémy vytápění z krbů na dřevo jsou stále oblíbenější. Nespornou výhodou těchto systémů je vyvážený výkon, na rozdíl od konvekčních systémů, kde teplo místností odpovídá nepřetržitému spalování. V akumulačních systémech se přebytečná energie ukládá do akumulačních hmot, například akumulačních kostek KAD a spotřebovává se v případě potřeby tepla. Takové schéma nevyžaduje neustálé přikládání paliva, je vyváženější a teplota je vyšší. Teplota vypouštěného tepla je stabilní.

  Nabízíme celou řadu řešení pro ukládání energie:

  • AKUMULAČNÍ KOSTKY KAD

  • ŠAMOTOVÉ DESKY OPS PRO OBLOŽENÍ KRBOVÉ VLOŽKY

  • SETY PRO OBLOŽENÍ KRBU CEREKO

 • Teplovodní krbové vložky

  Teplovodní krbové vložky se vyznačují vysokou účinností ohřevu vody. Vysoká účinnost spalování úzce souvisí s tepelnou kapacitou získanou díky použití velkokapacitních akumulačních materiálů v peci. Voda se ohřívá přes zadní a boční stěny samotného krbu, které jsou lemovány šamotem. Dalším zdrojem přenosu energie je vodní výměník integrovaný do zařízení, umístěný nad spalovací komorou. Energie generovaná v krbu se stabilním způsobem přenáší na plášť a vodní výměník. Tato konstrukce zaručuje čisté a efektivní spalování paliva a dobrou výměnu energie mezi pecí a vodou.

  Zařízení mají standardně dveře s dvojitým zasklením, které zajišťují vyšší teploty během efektivnějších procesů ve spalovací komoře. Konstrukce teplovodních vložek zajišťuje úplné spálení dřeva a sklo zůstává během hoření čisté. Účinek čistého spalování zajišťuje také automatika. Automatizace také dohlíží na správný provoz oběhového čerpadla.

  Kromě rychlého ohřevu vody v systému ústředního vytápění a stabilního provozu teplovodní krbové vložky TopEko, poskytují stabilní tepelnou pohodu. Na jejich základě je také možné provést malé instalace DGP (distribuce horkého vzduchu).

 • Krbové výměníky a ostatní
  Doporučujeme, aby akumulační krbové vložky byly obestavěny
  šamotovými deskami (OPS) nebo zabudovány pomocí
  kompletních šamotových systému KOS,
  které jsou
  zkompletované dle typu akumulační krbové vložky.

  Krbové výměníky se zabudovávají pomocí speciálních materiálů do zdí interiéru čím vytváří neopakovatelné prostředí. Máme v nabídce:

  • teplovodní a teplovzdušné výměníky,

  • akumulační kostky KAD,

  • mřížky pro přenos vzduchu,

  • nástavce ke komínu

  a jiné potřebné komponenty pro správnou stavbu krbu.

  krby topeko

Počet produktů: 23

Zobrazení 1-12 z 23 položek

Aktivní filtry