Bojlery

BOJLERY- jsou nádoby určené k ohřevu užitkové vody, pomocí připojení ke zdroji, který vyrábí energii - elektřina, kotle na tuhá paliva, plynové kotle, tepelná čerpadla atd.

Při výběru vhodného ohřívače je třeba vycházet ze dvou parametrů:

požadované doby ohřevu teplé užitkové vody

předpokládané spotřeby teplé užitkové vody

ÚČINNOST VÝMĚNÍKU je velmi závislá na velikosti jeho teplosměnné plochy. Čím je tato plocha větší, tím rychleji probíhá ohřev užitkové vody.

VÝKON VÝMĚNÍKU je závislý na několika parametrech, zejména na teplotě topné vody, teplotě užitkové vody na vstupu do ohřívače, průtoku topné vody výměníkem a dalších faktorech.

Nejlepší pro srovnání jednotlivých ohřívačů bude ukazatel plochy výměníku, protože za stejných provozních podmínek bude efektivnější výměník s větší teplosměnnou plochou. Výrazný vliv na komfort používání ohřívače má také jeho objem. Čím větší je objem výměníku, tím větší je komfort používání teplé užitkové vody. Proto v případě, kdy nemáme dostatek místa pro instalaci ohřívače a chceme dosáhnout poměrně vysokého komfortu, je třeba zvolit ohřívač s dvouplášťovým výměníkem s velkou teplosměnnou plochou, který bude užitkovou vodu ohřívat rychle.

PŘÍRUBA I ZÁVIT - plní funkci revizního otvoru a slouží k napojení topného tělesa. Konkurenční výrobky mají dva vstupy - jeden pro vložení anody, druhý pro vstup na topné těleso. Naše bojlery můžete uložit z jedné strany co nejblíže ke zdi. Potřebujete přístup cca 0,5 m ze strany příruby SNADNÁ MONTÁŽ A DEMONTÁŽ topného tělesa a víka příruby klíčem 13mm - je v každé domácnosti, nepotřebujete speciální nářadí.

LEPŠÍ OCHRANA PŘED KOROZÍ- všechny plochy, které přichází do styku s vodou jsou chráněny smaltem.

SNADNÁ VÝMĚNA ANODY- jeden vstup pro anodu a topné těleso

Bojlery

Podkategorie

 • Vodorovné bojlery

  BOJLERY VE FORMĚ VÁLCE, které můžete instalovat k ústřednímu vytápění, například ke kotli, krbu. Jedná se o ležaté bojlery, které můžete postavit na zem v kotelně, nebo pomocí speciálních konzol pověsit na stěnu v horizontální poloze (na úrovni kotle).

  Dvouplášťové bojlery minimalizují tepelné ztráty. K bojlerům můžete dokoupit topné těleso od 1,4 kW, kterým můžete ohřívat vodu při odstavení primárního kotle.

  • dvouplášťové bojlery
  • s dvojitým výměníkem

  Výroba ležatých bojlerů je do odvolání pozastavena - objednávky nepřijímáme. 

 • Stojící bojlery

  STACIONÁRNÍ BOJLERY, které můžete instalovat k ústřednímu vytápění, například ke kotli, krbu. Jedná se o stojící bojlery, které můžete postavit na zem v kotelně a upravit jejich polohu pomocí regulovatelných nožiček. Nádoby jsou vyráběny s myšlenkou ekologie s možností připojení na více zdrojů.

  MODERNÍ BOJLERY se vyrábějí s jedním nebo dvěma výměníky.

  JEDEN VÝMĚNÍK: plynové kotle, tepelná čerpadla, kotel na tuhá paliva, elektrokotle.

  DVA VÝMĚNÍKY: pro kotel na tuhá paliva v kombinaci se solárními panely. Jedná se o takzvané SOLÁRNÍ BOJLERY. Tyto bojlery mohou také sloužit k ohřevu teplé užitkové vody, ohřívanou dvěma zdroji vytápění v kombinaci nebo nezávisle na sobě.

  MAXI VÝMĚNÍK: pro tepelná čerpadla, která potřebují velkou teplosměnnou plochu výměníku.

  Bojlery jsou vybaveny přírubou, která umožňuje instalaci topného tělesa (plní i funkci revizního otvoru). K bojlerům můžete dokoupit TOPNÉ TĚLESO od 1,4 kW, kterým můžete ohřívat vodu při odstavení primárního kotle a tím získáte kombinovaný bojler k ohřevu teplé užitkové vody.

 • Elektrické bojlery na zeď

  Elektrický zásobníkový ohřívač vody je zařízení, které slouží k ohřevu užitkové vody a její akumulaci pomocí elektrické energie.

  SNADNÁ MONTÁŽ A SERVIS

  Pouzdro je vybaveno dvěma připojovacími objímkami. U modelů ECOWAY, CLASSIC, PRIMO, SLIM, MINI je přívod studené vody označen modrým pruhem, výstup teplé vody červeným pruhem a model UNIVERSAL má nálepku pro identifikaci připojovacích objímek v závislosti na typu upevnění.

  • snadná montáž
  • možnost kombinace více zdrojů
  • kompaktní rozměry
  • tlakové a beztlakové systémy
  • vícebodový systém přívodu vody

  U ELEKTRICKÝCH BOJLERŮ vybavených cívkou - výměníkem PRIMO lze ohřívat užitkovou vodu výměnou tepla s teplou vodou ze sítě ústředního vytápění.

  Ohřívače UNIVERSAL a MINI lze instalovat (podle typu) nad umyvadlo (s konektory směřujícími dolů) nebo pod umyvadlo (s konektory směřujícími nahoru). Mohou pracovat v beztlakovém okruhu s příslušným třícestným kohoutem s jedním výstupem teplé vody - (třícestný kohout není součástí příslušenství ohřívače) nebo v tlakovém systému s jedním nebo více výstupními body teplé vody.

  Ohřívače ECOWAY, KLASIC, PRIMO, SLIM lze instalovat pouze s konektory (vstup a výstup užitkové vody) směřující dolů. Mohou pracovat v tlakovém systému s jedním nebo více body přívodu teplé vody.

  Způsob montáže je uveden na krytu. Montáž je snadná a výrobce dbal na dobrý přístup k přírubám pro případný servis bojleru.

  OBSAH BALENÍ:

  • ohřívač
  • pojistný ventil
  • uživatelská příručka se záručním listem

  NAŠE ZÁSOBNÍKY JSOU SMALTOVANÉ A ZKOMPLETOVANÉ VČETNĚ OPLÁŠTĚNÍ, IZOLACE A HOŘČÍKOVÉ ANODY

  Nádrž ohřívače je vyrobena z ocelového plechu s vnitřní vrstvou z keramického smaltu, který je pasivním ochranným prostředkem proti korozi. Hořčíková anoda je další aktivní antikorozní činidlo. Na spodní desce nádrže je šroubovaná příruba nebo víčko. V přírubě nebo uzávěru je upevněn topný článek a hořčíková anoda. U modelů ECOWAY, CLASSIC, PRIMO, SLIM, UNIVERSAL je izolace vyrobena z polyuretanové pěny a u modelu MINI z polystyrenu.

  OHŘEV VODY:

  Voda je ohřívána elektrickým topným tělesem, které je u modelů CLASSIC / PRIMO / SLIM / UNIVERSAL / MINI regulováno regulátorem teploty.

  U modelu ECOWAY elektrickým regulátorem. U modelu PRIMO lze teplou vodu ohřívat pomocí výměníku tepla (ústřední topení).

  Bezpečnostní omezovač teploty chrání vodu před přehřátím vypnutím okruhu, pokud teplota vody příliš stoupne. Tento omezovač musí být zapnut ručně, aby bylo možné znovu spustit ohřívač. Výstražná kontrolka je umístěna v krytu ovládání topného tělesa, což znamená, že elektrický topný článek je v provozu.

Aktivní filtry

Aktuality
OTEVÍRACÍ DOBA
30. 10. 2023

Pondělí: 9-12 hod; 14- 17 hod;. Úterý: 8- 16 hod;. Středa 9-12 hod; 14- 17 hod;. čtvrtek: 8- 16 hod; Pátek: 8- 16 hod;.


Více aktualit