Pelety

AKCE!!! POZOR LETNÍ SLEVY DO KONCE ČERVNA.

PELETY OD 4,8 Kč. UŠETŘETE MINIMÁLNĚ 1000 Kč na topení!

Kup 6 palet teď a vyzvedni si je během sezony! Doprava do 30 km zdarma

Co je peleta.

Peleta je ekologické palivo, je zárukou vysokého kalorického výnosu při spalování. Má pevným válcovitý tvar, jehož průměr je v rozmezí od minimálně mm do maximálně 8 mm, je tvořen zbytky neošetřeného dřeva (hobliny a piliny) a lisován do malých granulí bez přidání lepidel , protože ke udržení struktury dochází pomocí přírodní pryskyřice obsažené v samotném dřevě: lignin. je ekologický, chrání životní prostředí před zvýšením CO2 v atmosféře a nabízí vysokou tepelnou účinnost a snadnou manipulaci. Peleta zaručuje čisté spalování lepší než tradiční palivo (plyn, topný olej, plyn a uhlí). S vlhkostí nižší než 8% ve srovnání s vlhkostí dřeva, peleta zaručuje příjem přes 90% tepelnou účinnost. Zatímco normální dřevo má výhřevnost 4,4 kW / kg (s 15% vlhkostí), pelety činí 5,3 kW / kg.

Surovina pro výrobu dřevěných pelet pochází ze 100% přírodního dřevního odpadu. Tato surovina se nachází ve velkém množství jako odpad dřevozpracujícího průmyslu ve formě hoblin a pilin. Odpad se stlačuje pod vysokým tlakem a peletizuje, tj. Lisuje do válcového tvaru. Suroviny jsou skladovány a přepravovány v dokonale suchých podmínkách. Uživatel zařízení musí také skladovat pelety na dokonale suchém místě. To je jediný způsob, jak zaručit správné a účinné spalování.

Proč mám topit peletamy?

Když chcete myt tepelný komfort ze spalování dřeva ale vyhnut se nepořádku při skladování dřeva u krbu- vytápění paletamy je řešení přímo pro Vás.

Kde koupím pelety?

Pelety máme skladem 1 km od kamenného obchodu. Chcete pelety dovézt k Vám?? Za malý poplatek Vám pelety dovezeme až domu.

Výhody:

Další výhodou je že nemusíte na každou sezonu připravovat dřevo na dílku která se vejde do všeho krbu na dřevo a přitom nepřijdete o krasný pohled do ohýnku při spalování dřeva. Pelety jsou dostupné v balení po 15 kg - což odpovídá objemu zásobníku na pelety u naších krbu. Naplnit zásobník dokáže i žena a při teto manipulaci nevytváříte žádný nepořádek. Pelety se skladuji na paletě po 70 pytlů a zabere to malý prostor všeho cca 150 na 180 cm. Není vhodné skladovat pelety ve vlhkých prostorech. Po nasáknutí vlhkostí peleta ztrácí svou strukturu a je nepoužitelná.

Ceny pelet:

POZOR LETNÍ A MNOŽSTEVNÍ SLEVY DO KONCE ČERVNA.

Ceny pelet se pohybuji od sezony : v letě levnější, v zimě dražší. Pelety v BigBagech- pytlech po 1100 kg jsou levnější něž pelety balené v polyetylenových perforováních pytlech po 10-15 kg. Pelety máme balené po 15 kg v pytlech na paletě po 1050 kg nebo 750 kg. POZOR!! Některé dodavatele máji na paletě menší množství pelet a tudíž se cena bude tvářit jako nižší. Pelety A1 jsou dražší něž pelety A2. Nejlevnější jsou slunečnicové pelety. Snažíme se zajistit nízké ceny u naších pelet ale ne na úkor kvality!

Jaké pelety mám koupit ?

Pří koupí pelet podívejte se do návodu na topný zdroj- máte tam uvedený typ pelety který v něm můžete spalovat. Většinou u krbu se spalují pelety A1 a u kotlů A1 až B- dle požadavku výrobce. Máte automatický kotel na dotace? Tak musíte v něm spalovat dřevní pelety A1- A2. Písmenka A1 - B ukazují na třídu pelet dle výhřevností, obsahu popelu a vlhkostí. Občas se setkáme že výhřevnost u pelet A2 je větší něž u pelet A1. Je to způsobeno příměsí kůry, která hoří lepe ale má větší popelavost.

V české republice setkáme se s označením EN PLUS- je to od tvůrce a vlastníka schématu certifikace ENplus – Německého institutu pro pelety (Deutsches Pelletinstitut GmbH -DEPI). V ČR tuto certifikaci provádí společnost Česká Peleta. Tuto certifikaci nemají všechní výrobce v EU a mimo EU.

Při dovozu pelet ze zemí mimo Evropskou Unii( EU) musí dovozce vest SYSTÉM NÁLEŽITÉ PÉČE, který naše společnost vede a kontroluje jakost dovezených pelet.

U naších krbu doporučujeme používat pelety A1, U kotlů může se spalovat peleta z příměsi kůry A2 když budete dodržovat pravidelný roční servis. Máme širokou nabídku atomických kotlů na pelety, které můžete zakoupit na KOTLÍKOVÉ DOTACE. Návratnost investice u peletových kotlů je 80% z nákupu kotle 

Paliva z biomasy neobsahující dřevo

Palivo z biomasy bez dřeva, jako jsou jehly, listy, obilí, seno, slupky, vlhké pecky atd. je obvykle nevhodné pro použití jako palivo, nezajišťuje bezproblémový provoz, a proto není povoleno. Vlastnosti tohoto paliva (chemické složení, teplota změkčení popela atd.) se výrazně liší od vlastností dřeva. Jeho spalování v kotli na tuhá paliva může způsobit zhoršení spalovacího procesu a silně zatěžovat šamot, jakož i povrchy výměníku tepla. Nároky vyplývající ze záruky lze tedy uplatnit pouze v případě použití povolených paliv.

Dřevní pelety- proč mám topit peletamy?

Počet produktů: 3

Zobrazení 1-3 z 3 položek

Aktivní filtry