Pelety

Co je peleta.

Peleta je ekologické palivo, je zárukou vysokého kalorického výnosu při spalování. Má pevným válcovitý tvar, jehož průměr je v rozmezí od minimálně mm do maximálně 8 mm, je tvořen zbytky neošetřeného dřeva (hobliny a piliny) a lisován do malých granulí bez přidání lepidel , protože ke udržení struktury dochází pomocí přírodní pryskyřice obsažené v samotném dřevě: lignin. je ekologický, chrání životní prostředí před zvýšením CO2 v atmosféře a nabízí vysokou tepelnou účinnost a snadnou manipulaci. Peleta zaručuje čisté spalování lepší než tradiční palivo (plyn, topný olej, plyn a uhlí). S vlhkostí nižší než 8% ve srovnání s vlhkostí dřeva, peleta zaručuje příjem přes 90% tepelnou účinnost. Zatímco normální dřevo má výhřevnost 4,4 kW / kg (s 15% vlhkostí), pelety činí 5,3 kW / kg.

Surovina pro výrobu dřevěných pelet pochází ze 100% přírodního dřevního odpadu. Tato surovina se nachází ve velkém množství jako odpad dřevozpracujícího průmyslu ve formě hoblin a pilin. Odpad se stlačuje pod vysokým tlakem a peletizuje, tj. Lisuje do válcového tvaru. Suroviny jsou skladovány a přepravovány v dokonale suchých podmínkách. Uživatel zařízení musí také skladovat pelety na dokonale suchém místě. To je jediný způsob, jak zaručit správné a účinné spalování.

Proč mám topit peletamy?

Když chcete myt tepelný komfort ze spalování dřeva ale vyhnut se nepořádku při skladování dřeva u krbu- vytápění paletamy je řešení přímo pro Vás.

Kde koupím pelety?

Pelety máme skladem 1 km od kamenného obchodu. Chcete pelety dovézt k Vám?? Za malý poplatek Vám pelety dovezeme až domu.

Výhody:

Další výhodou je že nemusíte na každou sezonu připravovat dřevo na dílku která se vejde do všeho krbu na dřevo a přitom nepřijdete o krasný pohled do ohýnku při spalování dřeva. Pelety jsou dostupné v balení po 15 kg - což odpovídá objemu zásobníku na pelety u naších krbu. Naplnit zásobník dokáže i žena a při teto manipulaci nevytváříte žádný nepořádek. Pelety se skladuji na paletě po 70 pytlů a zabere to malý prostor všeho cca 150 na 180 cm. Není vhodné skladovat pelety ve vlhkých prostorech. Po nasáknutí vlhkostí peleta ztrácí svou strukturu a je nepoužitelná.

Ceny pelet:

Ceny pelet se pohybuji od sezony : v letě levnější, v zimě dražší. Pelety v BigBagech- pytlech po 1100 kg jsou levnější něž pelety balené v polyetylenových perforováních pytlech po 10-15 kg. Pelety máme balené po 15 kg v pytlech na paletě po 1050 kg nebo 750 kg. POZOR!! Některé dodavatele máji na paletě menší množství pelet a tudíž se cena bude tvářit jako nižší. Pelety A1 jsou dražší něž pelety A2. Nejlevnější jsou slunečnicové pelety. Snažíme se zajistit nízké ceny u naších pelet ale ne na úkor kvality!

Jaké pelety mám koupit ?

Pří koupí pelet podívejte se do návodu na topný zdroj- máte tam uvedený typ pelety který v něm můžete spalovat. Většinou u krbu se spalují pelety A1 a u kotlů A1 až B- dle požadavku výrobce. Máte automatický kotel na dotace? Tak musíte v něm spalovat dřevní pelety A1- A2. Písmenka A1 - B ukazují na třídu pelet dle výhřevností, obsahu popelu a vlhkostí. Občas se setkáme že výhřevnost u pelet A2 je větší něž u pelet A1. Je to způsobeno příměsí kůry, která hoří lepe ale má větší popelavost.

V české republice setkáme se s označením EN PLUS- je to od tvůrce a vlastníka schématu certifikace ENplus – Německého institutu pro pelety (Deutsches Pelletinstitut GmbH -DEPI). V ČR tuto certifikaci provádí společnost Česká Peleta. Tuto certifikaci nemají všechní výrobce v EU a mimo EU. 

Při dovozu pelet ze zemí mimo Evropskou Unii( EU) musí dovozce vest SYSTÉM NÁLEŽITÉ PÉČE, který naše společnost vede a kontroluje jakost dovezených pelet. 

U naších krbu doporučujeme používat pelety A1, U kotlů může se spalovat peleta z příměsi kůry A2. Máme širokou nabídku atomických  kotlů na pelety, které můžete zakoupit na KOTLÍKOVÉ DOTACE. Návratnost investice u peletových kotlů je 80% z nákupu kotle 

Paliva z biomasy neobsahující dřevo

Palivo z biomasy bez dřeva, jako jsou jehly, listy, obilí, seno, slupky, vlhké pecky atd. je obvykle nevhodné pro použití jako palivo, nezajišťuje bezproblémový provoz, a proto není povoleno. Vlastnosti tohoto paliva (chemické složení, teplota změkčení popela atd.) se výrazně liší od vlastností dřeva. Jeho spalování v kotli na tuhá paliva může způsobit zhoršení spalovacího procesu a silně zatěžovat šamot, jakož i povrchy výměníku tepla. Nároky vyplývající ze záruky lze tedy uplatnit pouze v případě použití povolených paliv.

Dřevní pelety- proč mám topit peletamy?

Počet produktů: 3

Zobrazení 1-3 z 3 položek

Aktivní filtry