Příslušenství kotle

Příslušenství ke kotlům, přestavbové sady, modulace a regulace. 

Pří výběru příslušenství vezměte na vědomí, že příslušenství musí být vybráno k typu kotle dle výrobce konstrukce a regulace. 

Ohledně našich produktů Vám vždy poradíme a dodáme kompatibilní prvky a součástky. 

Nevíte si rady? Zašlete fotografii štítku kotle a regulaci a navrhneme Vám vhodný komponent. 

Během svého působení na trhu se modernizuje a obnovuje výroba, proto rok je výroby důležitá informace. 

Na e-shopu nemáme v nabídce veškerý sortiment, jen běžný. Proto nám napište co hledáte a my se Vám budeme snažit pomoc.

Příslušenství kotle

Podkategorie

 • Hořáky

  Podavače a hořáky se dělí dle typu konstrukce a paliva, které spalují. Hořák na dřevní pelety funguje v režimu zapalování/ zhasínání. Hořák na uhlí funguje v režimu spánku a probuzení. Všechny specifikace práce Vám vysvětlíme. Neváhejte nás kontaktovat.

  Hořák se prodává v setu s podavačem. V nabídce máme peletové hořáky pro instalaci do dvířek kotle, od výrobce KIPI. Nebo peletové hořáky MULTIFLAME, pro výměnu v uhelných kotlech ZMK SAS a bezproblémový přechod na vytápění peletami.

  KIPI

  Hořáky KIPI se mohou instalovat do kotle pomocí příruby, která usnadňuje montáž hořáku. Hořáky KIPI  jsou s otočnou komorou - KIPI ROTARY nebo s pevnou komorou ohniště - KIPI BASIK. Hořáky KIPI zakoupíte v setu s řídící jednotkou a sadou čidel. Podle typu řídící jednotky určujete, která sada KIPI ROTARY pro Vás je vhodná

  KIPI ROTARY 360 - zakoupíte s jednotkou PLUM ECOMAX 360 SIM TOUCH ST nebo PLUM ECOMAX 360 SIM TOUCH ST samostatně stojící

  KIPI ROTARY 860 - zakoupíte s jednotkou PLUM ECOMAX 860P3 SIM TOUCH ST4 nebo PLUM ECOMAX 860 TOUCH T4.

  KIPI ROTARY 920 - zakoupíte s jednotkou PLUM ECOMAX 920 P2C nebo PLUM ECOMAX 920 TOUCH- jediné jednotky co postavíte na kotel a mají svoji samostatnou skříň

  ZÍSKEJTE DODÁNÍ ZDARMA, PŘI ZAKOUPENÍ HOŘÁKU KIPI PŘEVODEM NEBO PLATEBNÍ KARTOU.

 • Systémy dodávky paliva

  Systémy dodávky paliva- pelet, štěpek, ovocných pecek a jiné biomasy, pro rodinné domy i větší fabriky. Jedná se o automatické nebo samospádové systémy podávání paliva z větších sil nebo cisteren do zásobníku kotle. Můžeme pro Vás navrhnout individuální řešení nebo nabídnout systémy, které se běžně používají v praxi.

  Systém je navržen tak, aby umožňoval regulaci paliva dle typu paliva a množství požadovaného různými topnými systémy. To je možné s minimální údržbou, aby se maximalizovala autonomie systému. Systém poskytuje bezpečnost a komfort pro uživatele.

  Systém ATP ( AUTOMATICKÝ TRANSPORT PELET) je vhodný pro jakýkoli druh kotle, krbu nebo hořáku na automatické spalování pelet ze zásobníku, ať už jsou již používané nebo nově instalované. POZOR systém není vhodný u hořáku bez funkce samo zapalování.

  Umožňuje přepravu nejběžnějších biopaliv, jako jsou pelety, sušené výlisky, lískové ořechy atd. Je možné koupit palivo velkoobchodně za nižší cenu a ušetřit na ročních nákladech za topení.

  Ušetříte svůj čas a Vaši práci s obsluhou kotle, doplňováním zásobníku a čištěním popelníku.

  SYSTÉM LZE POUŽÍT U PELETOVÝCH HOŘÁKŮ A U VŠECH PELETOVÝCH KOTLŮ A KRBŮ NEJENOM Z NAŠÍ NABÍDKY. 

  Máte peletový krb v obývacím pokoji? I pro Vás máme dostupné řešení pro jednoduchou manipulaci s peletami bez zbytečné námahy, prášení a vytváření nepořádku.

  AUTOMATICKÉ DOPLŇOVÁNÍ PELET FIREPOD U KRBU, UMOŽŇUJE INSTALACE V MALÝCH PROSTORECH ZA SÁDROKARTONOVOU PŘÍČKOU, U NOVOSTAVEB BEZ KOTELNY.

  firepod

  KONFIGURUJTE SI SYSTÉM NA MÍRU!

  SYSTÉM SE SKLÁDÁ Z :

  • ŘÍDÍCÍ JEDNOTKY- KTERÁ REGULUJE SYTÉM
  • ODBĚRATELE SKLADU-  ZDE JE MOŽNOST HORNÍHO ODBĚRU PAVOUKEM NEBO DOLNÍM ODBĚREM - SESYPANÍM PALIVA DO NÁDOBY. VOLÍ SE DLE TYPU SKLADU PELET- NAPŘIKLAD VELKÝ ZÁSOBNÍK NEBO SILO.
  • POTRUBÍ- PLASTOVÉ ANTISTATICKÉ POTRUBÍ PŘEPRAVY VZDUCHU A PELET
  • ZÁSOBNÍKU- TAM SE PELETY UKLÁDAJÍ PŘED VYSYPANÍM DO ZÁSOBNÍKU KOTLE NEBO KRBU
  • FILTRŮ

  Není třeba kontrolovat plnění palivové nádrže, protože systém je zcela automatický. Během spouštění systému zkontrolujte množství paliva naplněného během jednoho cyklu v průhledném dávkovači. 

  Systémy ATP se velmi snadno navrhují a sestavují: prvky lze doplňovat nebo instalovat samostatně.

  SCHÉMA SYSTÉMU:

  ATP 1.png  

  SYSTÉMY ATP 1, ATP 2 a ATP 3 JSOU NAVRŽENY PRO RODINNÉ DOMY A KOMERČNÍ OBJEKTY. V NABÍDCE MÁME I SLOŽITĚJŠÍ SYSTÉMY ATP 4 a ATP 5 PRO MINIMALIZACI OBSLUHY KOTLE V KOTELNĚ. TYTO SYSTÉMY UMOŽŇUJÍ NEJENOM AUTOMATICKOU DODÁVKU PALIVA, ALE I AUTOMATICKÝ ODVOD POPELA, NEBO NAPOJENÍ SACÍ HADICE VYSAVAČE PRO ČIŠTĚNÍ VÝMĚNÍKŮ KOTLE A KOTELNY.

  U centrálních vakuových systémů je napojení pro čištění kotle, kotelny, okolních místností, automobilu atd.…

  V průmyslových systémech ATP 5 lze použít k odvádění studeného popela, a to i ve velkém množství.ATP 5.png

 • Regulace a moduly

  Každá regulace je přizpůsobena pro topný zdroj nebo pro účel, ke kterému byla navrhnuta.

  Moderní topná zařízení vyžadují použití inovativních regulátorů. Automatizace je velmi důležitá pro správnou práci a komfort provozu topného systému. Ovládací zařízení by mělo být vybíráno především s ohledem mimo jiné na faktory, jako jsou:

  • typ hořáku kotle nebo ohřívače,
  • velikost a tepelná izolace budovy,
  • typ a počet regulovaných okruhů.

  Naše kotle dle typu hořáku využívají nejmodernější řízení - regulátory PLUM, TECH a jiné

 • Oběhová čerpadla, motory, ventilátory

  Cirkulační čerpadla pro ústřední topení (út) a teplou užitkovou vodu (TUV), nebo sety s oběhovým čerpadlem jsou nedílnou součástí moderní instalace topného systému. Pomocí čerpadel, hlavní regulace řídí oběh vody nebo glykolu v topném systému a zajišťuje kontinuální teplotu objektů bez zbytečného přetápění systému a kotle. Čerpadlové skupiny, jsou sety s čerpadlem a dalšími prvky armatury, které ulehčují instalace a chrání topný zdroj.

  Kotle se šnekovým podavačem pohání motor s převodovkou, který zajišťuje správný chod kotle. Jedná se o součást kotlového systému podávání paliva a jeho funkčnost je nutná k zajištění správné práce kotle. 

  Další nedílnou součástí kotle je ventilátor. U moderních kotlů se správný systém spalování řídí pomocí ventilátoru.

 • Ostatní

  Zásobníky, rošty, čerpadla, směšovací ventily, automatické odpopelňování, automatické plnění zásobníku a jiné příslušenství ke kotlům.

Aktivní filtry

Aktuality
OTEVÍRACÍ DOBA
30. 10. 2023

Pondělí: 9-12 hod; 14- 17 hod;. Úterý: 8- 16 hod;. Středa 9-12 hod; 14- 17 hod;. čtvrtek: 8- 16 hod; Pátek: 8- 16 hod;.


Více aktualit