Seznam produktů značky KIPI

Společnost KIPI, výrobce hořáků na pelety, byla založena v roce 2013. Zkušenosti se však datují od roku 1994, kdy společnost BTI  GUMKOWSKI TECHNICKO- INŽENÝRSKÁ zahájila svou činnosti, specializující se na hledání řešení pro průmysl, navrhování a konstrukci technologických linek i nestandardních strojů a zařízení.

Všechno to začalo v roce 2009 ...

Výrobce zakoupili tradiční hořák na pelety. Palivo ve formě pelet je velmi atraktivní - pohodlné použití, bez prachu a nečistot, snadno skladovatelné a šetrné k životnímu prostředí. 

Problém byl v hořáku, který jsme čistily stále častěji a museli jsme být velmi opatrní ohledně kvality nakupovaného paliva - u pelet s nižší kvalitou hořák nefungoval správně. Jak můžeme mluvit o plné automatizaci, když musíme trávit tolik času s údržbou, čištěním atd……

Problémy s čištěním hořáku stál výrobce hodně času. Analyzovali jsme hořáky dostupné na trhu a ukázalo se, že žádný z nich nesplňuje očekávání. Nakonec bylo  rozhodnuto najít nový koncept a konstrukci. Takto byl vytvořen hořák KIPI, jehož návrh byl předložený Patentovému úřadu. V roce 2013 jsme zahájili výrobu hořáků na pelety s rotační spalovací komorou a zahájili prodej hořáků. Naše hořáky jsou již součástí kotlů od různých světových výrobců a nebo se dají koupit samostatně, když potřebují zákazníci přestavět kotel s automatickým podáváním paliva, aby nemuseli chodit přikládat.

Aktivní filtry

Aktuality
OTEVÍRACÍ DOBA
30. 10. 2023

Pondělí: 9-12 hod; 14- 17 hod;. Úterý: 8- 16 hod;. Středa 9-12 hod; 14- 17 hod;. čtvrtek: 8- 16 hod; Pátek: 8- 16 hod;.


Více aktualit