Hořčikové anody

HOŘČÍKOVÁ ANODA je sloučenina obecného a netoxického kovu, který se rozpouští místo oceli a tím brání její korozi. Přesný princip funkce hořčíkové anody spočívá v tom, že hořčík ponořený ve vodě, která v důsledku v ní rozpuštěných solí působí jako elektrolyt, tvoří spolu s ocelovými stěnami nádoby elektrochemický článek. Protože hořčík má ve sro...

HOŘČÍKOVÁ ANODA je sloučenina obecného a netoxického kovu, který se rozpouští místo oceli a tím brání její korozi. Přesný princip funkce hořčíkové anody spočívá v tom, že hořčík ponořený ve vodě, která v důsledku v ní rozpuštěných solí působí jako elektrolyt, tvoří spolu s ocelovými stěnami nádoby elektrochemický článek. Protože hořčík má ve srovnání s ocelí vyšší elektrochemický potenciál, dochází k přenosu kovových iontů z anody směrem ke stěnám nádrže, které získávají záporný potenciál a tvoří katodu. V důsledku tohoto procesu se hořčíková anoda postupně rozpouští a po určité době vyžaduje výměnu. Tento chemický proces ochraňuje smaltované nádrže před korozí.

NEPŘÍJEMNÝ ZÁPACH a zbarvení vody. Jestliže voda obsahuje velké množství síranů a dalších minerálů, může se z ní uvolňovat sirovodík, plyn zapáchající po zkažených vejcích. Jeho vznik způsobují většinou bakterie žijící ve vodě s nízkým obsahem kyslíku (časté u vody pocházející z vlastní studny), které se živí vodíkem vytvářeným na anodě. Pro odstranění nepříjemného zápachu se doporučuje nádrž vypláchnout a vyčistit, zahřát vodu na min. 80 °C a tuto teplotu udržovat alespoň 6 hodin, vyměnit anodu za novou a přidat do nádrže nevelké množství chlóru. Pokud tato metoda nepomůže, je třeba místo hořčíkové anody použít anodu elektronickou.

Zobrazit

Hořčikové anody Je zde 1 produkt.

Zobrazeno 1 – 1 z 1 položky
Zobrazeno 1 – 1 z 1 položky

Více informací o kotlích:

Blog1


Blog2

Výrobci

Nejprodávanější produkty